Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2014, 11:14

autor: qjin

The Elder Scrolls Online – prezentacja rozgrywki w wersji beta i pierwsze wrażenia

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia opracowanego przez serwis tvgry.pl materiału wideo poświęconego grze The Elder Scrolls Online. Autor filmiku dzieli się w nim swoimi pierwszymi wrażeniami z wersji beta. Wczoraj również opublikowaliśmy na łamach gry-online.pl obszerny test.

Czy The Elder Scrolls Online ma szansę odnieść sukces? Mieliśmy okazję przyjrzeć się produkcji we wczesnej wersji. Hed spędził kilkadziesiąt godzin w świecie Tamriel i nie tylko przelał na elektroniczny papier swoje wrażenia, ale również przygotował nowy zapis rozgrywki przedstawiający obecny, jeszcze daleki od finalnego, kształt gry. W nagraniu opublikowanym na łamach serwisu tvgry.pl wyciągnął bardzo wstępne wnioski na temat wersji beta The Elder Scrolls Online, czyli tytułu z gatunku MMORPG, która pozwala na odkrywanie razem z (nie)znajomymi uniwersum fantasy znanego z serii stworzonej przez studio Bethesda Softworks. Zarówno w naszym artykule na gry-online.pl, jak i w materiale wideo tvgry.pl omówione zostały takie elementy składowe gry, jak system kreacji postaci, questy, mechanika walka czy otwartość i wygląd świata.

Wybrani gracze również otrzymali szansę na przetestowanie wersji beta The Elder Scrolls Online, a to za sprawą stress testów, który rozpoczęły się wczoraj wieczorem i potrwają do poniedziałku do godziny 18:00. Aby się jednak do nich dostać, trzeba było zdobyć klucz, który był udostępniany przez niektóre serwisy (np. Curse). Jednakże użytkownicy nie mogą dzielić się obrazkami z gry czy własnymi gameplayami, gdyż zamknięte beta-testy zostały objęte klauzulą poufności.

Miesięczna opłata za grę w The Elder Scrolls Online wyniesie ok. 50 zł. Do tego nie zabraknie opcjonalnych mikrotransakcji - The Elder Scrolls Online – prezentacja rozgrywki w wersji beta i pierwsze wrażenia - wiadomość - 2014-02-08
Miesięczna opłata za grę w The Elder Scrolls Online wyniesie ok. 50 zł. Do tego nie zabraknie opcjonalnych mikrotransakcji

Sprawdzając wczesną wersję tytułu, za wcześnie jeszcze na wyciąganie ostatecznych wniosków. MMORPG-i, tym bardziej oparte na abonamentowym modelu biznesowym, to zazwyczaj gry złożone, które ocenia się dopiero po dłuższym czasie obcowania. I to nie z betą, lecz pełną wersją, aczkolwiek do tematu tej pierwszej jeszcze powrócimy, omawiając przede wszystkim pominięty tym razem tryb PvP. Do premiery The Elder Scrolls Online pozostały niespełna dwa miesiące – gra bowiem trafi do sprzedaży w wersji PC i Mac już 4 kwietnia. Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą musieli poczekać do czerwca bieżącego roku.