Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2014, 09:42

autor: luckie

The Elder Scrolls Online – stress testy w najbliższy weekend

W dniach 7-10 lutego, czyli w najbliższy weekend odbędą się stress testy gry The Elder Scrolls Online. Studio Zenimax Online chce sprawdzić, jak serwery tego MMORPG-a radzą sobie z dużym obciążeniem. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy być uczestnikiem zamkniętej bety, do której wciąż da się zdobyć klucz.

Im więcej osób zagra w TESO w ten weekend, tym lepiej dla gry - The Elder Scrolls Online – stress testy w najbliższy weekend - wiadomość - 2014-02-05
Im więcej osób zagra w TESO w ten weekend, tym lepiej dla gry

Uczestnicy bety The Elder Scrolls Online na PC otrzymali zaproszenie do kolejnej fazy testów. Tym razem chodzi o tzw. stress test, który odbędzie się w najbliższy weekend. Oznacza to, że studio Zenimax Online planuje wypróbować kondycję serwerów gry pod kątem wytrzymałości na przeciążenia. Podobne zabiegi zazwyczaj przechodzi każde MMO – w ten sposób twórcy starają się częściowo zabezpieczyć przed klapą zaraz po premierze gry, gdy gracze nie mogliby brać udziału w zabawie z powodou zbyt dużej aktywności. Jak pokazuje praktyka, nie zawsze to jednak wystarcza i mało która sieciowa produkcja wychodzi w pierwszych dniach życia obronną ręką. Premiera pecetowego wydania The Elder Scrolls Online planowana jest na 4 kwietnia 2014 roku. Dwa miesiące później – w czerwcu – gra trafi na PlayStation 4 i Xboksa One.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 7 lutego o godzinie 18:00 czasu polskiego, a zakończy w poniedziałek 10 lutego o 18:00. W sobotę o 18:00 planowane jest bicie rekordu aktywności – to właśnie wtedy serwery The Elder Scrolls Online będą miały najciężej. Niestety testy objęte są klauzulą poufności, zatem nie ma co spodziewać się wysypu screenów, gameplayów czy nowych informacji na temat rozgrywki.

Dobra wiadomość jest taka, że wciąż istnieje możliwość dołączenia do bety. W komunikacie do testerów twórcy powiadomili, że dodatkowa porcja kluczy rozdawana jest w serwisie Curse.com, gdzie należy się zarejestrować, aby móc otrzymać własny kod (wymagane konto premium).

The Elder Scrolls Online to pierwsza produkcja MMO osadzona w świecie Tamriel, znanym z takich gier jak The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls IV: Oblivion oraz wcześniejszych tytułów z cyklu. Dotychczas seria RPG-ów od studia Bethesda Softworks oferowała wyłącznie solowe przygody w tym fantastycznym uniwersum. The Elder Scrolls Online zachowa mechanikę rozgrywki z poprzednich produkcji (zręcznościowa walka, przeszukiwanie rozmaitych kontenerów, swoboda w rozwoju postaci), a przy tym umożliwi wspólną zabawę setkom osób na jednym serwerze. Co ciekawe, napotkane w grze postaci przemówią głosami znanych aktorów – w obsadzie znaleźli się m.in. John Cleese, Kate Beckinsale i Michael Gambon.

  1. The Elder Scrolls Online – wymagania sprzętowe wersji PC
  2. Zamówienia przedpremierowe na The Elder Scrolls Online
  3. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online