Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2014, 23:00

autor: Draug

The Elder Scrolls Online – start pre-orderów, wymagania sprzętowe wersji PC i nowy zwiastun

Przy okazji oficjalnego ujawnienia Imperial Edition, edycji kolekcjonerskiej gry The Elder Scrolls Online, rozpoczęto przyjmowanie pre-orderów, a także przedstawiono wymagania sprzętowe tytułu w wersji pecetowej. Co więcej, w sieci pojawił się nowy zwiastun kinowy, trwający 8 minut.

Co wchodzi w skład Imperial Edition?
 • 40-centymetrowa figurka Molag Bala
 • Wielkoformatowa mapa Tamriel
 • 224-stronicowy ilustrowany przewodnik po Tamriel [ten i dwa powyższe dodatki nie są dostępne w Imperial Edition w cyfrowym wydaniu]
 • Dodatki cyfrowe: dodatkowa grywalna rasa (Cesarscy), unikatowy wierzchowiec (cesarski biały koń), zwierzątko (krab błotny) i przedmiot (obrączki Mary)

Firma Bethesda nie kazała nam czekać długo na potwierdzenie porannych przecieków, które ujawniły Imperial Edition – edycję kolekcjonerską gry The Elder Scrolls Online. Oficjalne ogłoszenie tego wydania połączono z uruchomieniem możliwości składania zamówień przedpremierowych. Tym samym dowiedzieliśmy się, że w przypadku wersji pecetowej sugerowaną cenę tytułu w dystrybucji cyfrowej ustalono na poziomie 229,99 zł (cyfrowa edycja kolekcjonerska kosztuje 329,99 zł); z kolei przedłużenie zabawy o miesiąc powinno kosztować 50 zł. Niestety, nie podano polskich cen dla pudełkowych wydań The Elder Scrolls Online, natomiast na Zachodzie ich koszt różni się w zależności od kraju i sklepu – poszczególne oferty możecie sprawdzić z poziomu strony z zamówieniami przedpremierowymi na omawianą grę, do której prowadzi link umieszczony powyżej.

Rzecz jasna, zaopatrzenie się w najnowsze dzieło Bethesdy poprzez pre-order wiąże się z pewnymi bonusami. Każde wydanie zostanie wbogacone o Explorer’s Pack – dodatek ten pozwala opowiedzieć się po stronie dowolnej frakcji, niezależnie od wybranej rasy bohatera (a więc nic nie stanie na przeszkodzie, by na przykład jako ork wspomagać Aldmerskie Dominium), a także oferuje unikatowe zwierzątko (Scuttler) i cztery mapy ze skarbami do odnalezienia w Tamriel. Co więcej, pecetowcy zamawiający grę przed premierą otrzymają specjalny prezent w postaci opcji wcześniejszego rozpoczęcia gry – 3 lub 5 dni przed premierą (w zależności od tego, czy zdecydowali się – odpowiednio – na wersję pudełkową, czy cyfrową).

Co więcej, aby uświetnić ujawnienie Imperial Edition i rozpoczęcie przyjmowania pre-orderów, Bethesda wypuściła na tę okazję nowy, efektowny zwiastun kinowy zatytułowany The Arrival – znajdziecie go na samej górze. Materiał trwa osiem minut i pokazuje atak sił daedrycznego księcia Molag Bala na Cyrodiil.

Wygląda na to, że w mimo umieszczenia Cyrodiil w centrum wydarzeń w The Elder Scrolls Online, zamieszkująca tę krainę rasa Cesarskich okaże się rzadkim widokiem na serwerach. - The Elder Scrolls Online – start pre-orderów, wymagania sprzętowe wersji PC i nowy zwiastun - wiadomość - 2014-01-29
Wygląda na to, że w mimo umieszczenia Cyrodiil w centrum wydarzeń w The Elder Scrolls Online, zamieszkująca tę krainę rasa Cesarskich okaże się rzadkim widokiem na serwerach.

Oprócz tego wszystkiego, na stronie zamówień przedpremierowych pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Online w wersji pecetowej. Oto minimalna specyfikacja potrzebna do cieszenia się grą:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core 2 Duo 2 GHz
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta grafiki: 512 MB (GeForce 8800 / Radeon HD 2600 lub lepsza), z obsługą DirectX 9.0
 • Miejsce na dysku: 60 GB
 • System operacyjny: Windows XP (32-bitowy)

Zalecane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core 2 Quad 2,3 GHz
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta grafiki: 2 GB (GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 6950 lub lepsza), z obsługą DirectX 11
 • Miejsce na dysku: 60 GB
 • System operacyjny: Windows 7 / 8 (64-bitowy)

Premiera The Elder Scrolls Online w wersji pecetowej (Windows, Mac) nastąpi 4 kwietnia bieżącego roku. Tytuł ukaże się również na konsolach Xbox One i PlayStation 4, lecz ich posiadacze będą musieli poczekać do czerwca na możliwość wkroczenia do Tamriel. Przy tej okazji warto wspomnieć, że dziś dowiedzieliśmy się również, iż o ile właściciele platformy sprzętowej firmy Microsoft będą zmuszeni do posiadania abonamentu Xbox Live Gold, by cieszyć się przygodami, tak użytkowników sprzętu Sony zwolniono od konieczności wykupienia subskrypcji PlayStation Plus.