Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2014, 11:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Royal Quest - rozpoczęła się otwarta beta polskiej wersji gry MMORPG

Polska wersja Royal Quest weszła w fazę otwartych beta testów - poinformowała firma Cenega, rodzimy wydawca gry MMORPG stworzonej przez studio Katauri Interactive. Przy okazji opublikowano infografikę z ciekawymi danymi dotyczącymi zamkniętej bety, zakończonej kilka dni temu.

Firma Cenega poinformowała, że polska wersja gry MMORPG Royal Quest, wyprodukowanej przez rosyjskie studio Katauri Interactive, weszła w fazę otwartych beta testów. Oznacza to, że od teraz każdy zainteresowany może w dowolnej chwili dołączyć do zabawy, rejestrując się na oficjalnej stronie. Jednocześnie ujawniono, że podczas zamkniętej bety gracze spędzili w świecie Aury prawie 140 tysięcy godzin, a dedykowana grupa testerów przez 2000 godzin dopieszczała liczącą 300 tysięcy słów lokalizację. To jednak nie wszystkie nowinki dotyczące Royal Quest – więcej ciekawostek znajdziecie na poniższej infografice. Przy okazji zaznaczono, że po zakończeniu otwartej bety, zdobyte doświadczenie i przedmioty nie zostaną zresetowane. To samo dotyczy przejętych zamków i założonych gildii.

Royal Quest - infografika przygotowana z okazji zakończenia zamkniętych beta testów.

Royal Quest w skrócie:
  • Gra MMORPG oparta na modelu biznesowym free-to-play, autorstwa studia Katauri Interactive
  • Akcja rozgrywa się w świecie Aura, w którym władca Elenii walczy o władzę z Czarnymi Alchemikami
  • Polska wersja dostępna obecnie w ramach otwartych beta testów

Royal Quest opowiada o zmaganiach władcy Elenii – Rolanda – z Czarnymi Alchemikami. Gracz wciela się w jednego z bohaterów, którzy przybyli na pomoc królowi. Dostępnych jest kilka klas postaci - Szermierz, Mag, Strzelec oraz Złodziej. Każda z nich charakteryzuje się unikalnymi umiejętnościami, które z czasem są jeszcze bardziej rozwijane. Rozgrywka oferuje zmagania w różnych trybach: PvP, PvPvE i nie tylko.

Tytuł został wyprodukowany przez autorów serii King’s Bounty, a na rodzimy język zlokalizowała go firma QLOC S.A. (autorzy polskich wersji takich gier jak Tomb Raider oraz Deus Ex: Human Revolution), na zlecenie Cenegi. Produkcja wykorzystuje model biznesowy free-to-play, oferując zabawę w świecie Aura, opartym na trzech elementach – magii, technologii i alchemii.

Royal Quest oryginalnie zadebiutowało w kwietniu 2012 roku, jednak dopiero w listopadzie 2013 roku firma Cenega postanowiła oficjalnie wprowadzić ją na polski rynek. Wiąże się to nie tylko z przetłumaczeniem produkcji na rodzimy język, lecz także z lokalnymi serwerami i polskimi mistrzami gry. Nie wiemy, kiedy ukaże się pełna wersja tytułu.