Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Royal Quest (PC)
OkładkaRoyal Quest (PC)

Royal Quest PC

Royal Quest to gra MMORPG stworzona przez rosyjskie studio Katauri Interactive.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Royal Quest Premiera PC

3kwietnia2012

pudełko PL

4lipca2014

producent: Katauri Interactive wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Royal Quest to pierwsza gra z gatunku MMORPG, zaprojektowana przez rosyjskie studio Katauri Interactive – producenta mającego w dorobku takie popularne cykle, jak Space Rangers oraz King’s Bounty.

Akcja Royal Quest została osadzona w świecie fantasy noszącym nazwę Aura, w którym magia, technologia oraz alchemia przeplatają się, tworząc niecodzienną mieszankę. Spokojna niegdyś kraina zostaje przedstawiona graczom, w chwili gdy staje na krawędzi upadku. Doprowadzają do tego nikczemne działania potężnego alchemika. Nie dość, że jest on zdolny zabić każdego, kto stanie mu na drodze do władzy, to jeszcze zapragnął posiąść bardzo rzadki i bezcenny minerał Elenium, dający posiadaczowi niemal nieograniczoną moc.

Gracze wkraczają do tej produkcji, w chwili gdy dobry władca Aury, nie potrafiący poradzić sobie z oportunistą, rozpoczyna poszukiwania śmiałków gotowych podjąć próbę obalenia alchemika raz na zawsze. W zamian bohaterowie mogą liczyć na jego dozgonną wdzięczność, pieniądze, zamki i włości oraz tytuły.

Rozgrywka, jak w większości gier MMO, polega na przemierzaniu rozległego świata gry, wypełnianiu zadań i misji zlecanych przez niezależnych bohaterów, uczestniczeniu w raidach, a także walce z przeciwnikami (w tej roli spora liczba zróżnicowanych bestii). Podstawą sukcesu jest oczywiście rozwój umiejętności i zdolności kontrolowanego bohatera. Duże urozmaicenie tego niewątpliwego schematu cRPG stanowią forty i zamki. Są one niezwykle istotne z punktu widzenia rozgrywki, gdyż w Royal Quest jednym z najważniejszych zadań gracza jest przejmowanie budowli, a także zgromadzonego w nich złota. Zdobyczne twierdze można każdorazowo wyposażyć w dodatkową infrastrukturę (kopalnię złota lub ogród), która nie tylko wpływa pozytywnie na wzrost prestiżu, ale również jest źródłem cennych surowców, z których korzystają mieszkańcy.

Wykonując swoje zadania gracz bierze udział w starciach z szeregiem zróżnicowanych przeciwników. Zgodnie z regułami gier MMO są one źródłem punktów doświadczenia oraz złota. Niekiedy zlikwidowany wróg pozostawi też po sobie unikalny przedmiot czy specjalną kartę, dzięki której można ulepszyć pewien element swojego ekwipunku lub pozyskać nowe umiejętności.

Potyczki w Royal Quest wymagają od gracza skupienia i ciągłego analizowania sytuacji. Walcząc przeciwko ognistemu przeciwnikowi na nic nie przyda się najpotężniejszy Gorejący Miecz. Z kolei każda lodowa kreatura padnie pod naporem nawet przeciętnego Ognistego Młota. Ponadto w grze nie zabrakło możliwości walki PvP, a także PvPvE, w której gracze mogą rywalizować zarówno między sobą, jak i z bestiami kontrolowanymi przez AI.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Royal Quest cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Royal Quest: 12+

Royal Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7