Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2013, 15:16

Cenega wprowadzi do Polski Royal Quest - będzie lokalizacja, polskie serwery i polscy mistrzowie gry

Firma Cenega poinformowała, że podejmie się wprowadzenia na polski rynek gry MMO Royal Quest, stworzonej przez rosyjskie studio Katauri Interactive. Tytuł jest produkcją fantasy z gatunku RPG, a beta testy polskiej edycji ruszą w drugiej połowie listopada. Zapisy do nich już trwają.

Walka z krabami – stały element każdej gry RPG. - Royal Quest – gra MMORPG zostanie wydana w Polsce przez Cenegę - wiadomość - 2013-11-05
Walka z krabami – stały element każdej gry RPG.
ROYAL QUEST:
  • Firma Cenega zapowiedziała wydanie na polski rynek MMORPG Royal Quest.
  • Gra dostępna będzie po polsku, powstaną też lokalne serwery. Rozgrykę poprowadzi ekipa polskich mistrzów gry.
  • Royal Quest jest grą fantasy, której akcja rozgrywa się w wypełnionym alchemią, magią i technologią świecie Aura.

Premiera gry Royal Quest odbyła się w kwietniu 2012 roku, a produkcja została dobrze przyjęta w ojczystym kraju twórców – Rosji. Z informacji przekazanych przez firmę Cenega wynika, że w przyszłym roku tytuł zostanie wydany na polskim rynku. Warto dodać, że wiąże się to nie tylko z polską wersją językową, ale także z lokalnymi serwerami i polskimi mistrzami gry. Tymczasem zapisy do wersji beta już ruszyły, a zgłaszać należy się na stronie gry:

  1. Oficjalna polska strona gry Royal Quest

Będzie to pierwszy projekt MMO polskiego wydawcy. Jak napisał przedstawiciel firmy Cenega:

Od dawna uważnie przyglądaliśmy się rynkowi gier sieciowych, czekając na odpowiedni moment by wystartować z własnym projektem. Kiedy zobaczyliśmy jak wygląda nowa gra autorów cenionego w Polsce King’s Bounty, a potem zagraliśmy w wersję beta, stwierdziliśmy, że to bardzo dobry kandydat na pierwszy projekt gry MMORPG w historii naszej firmy.

Royal Quest, projekt studia Katauri Interactive, to gra fantasy z gatunku MMORPG, której akcja rozgrywa się w świecie pełnym alchemii, magii i technologii. Fabuła opowiada historię władcy królestwa Elenii, Rolanda, rywalizującego z Czarnymi Alchemikami, którzy pragną zdobyć minerał Elen, mający dawać swojemu posiadaczowi nieograniczoną moc. Świat zawiera ponad 100 lokacji, a gracze mają możliwość zwiedzać je, wcielając się w jedną z czterech klas postaci: Złodzieja, Szermierza, Maga lub Łucznika. Każda z nich ma dodatkowo dwie możliwości rozwoju – przykładowo Szermierz może zostać dobrym Krzyżowcem lub złym Rycerzem Ciemności. Gracze mogą także oswoić sobie chowańca.

Jak większość gier MMO, Royal Quest oferuje zarówno tryby rywalizacji, jak i współpracy między graczami (PvE i PvP). Ciekawym aspektem rozgrywki jest możliwość zajmowania twierdz, a także zarządzania przyległymi do nich terenami. Zamki mogą być małe, dla jednego lub dwóch graczy, albo ogromne na tyle, by pomieścić całą gildię.

W ramach odmiany starcia z Siepaczami. - Royal Quest – gra MMORPG zostanie wydana w Polsce przez Cenegę - wiadomość - 2013-11-05
W ramach odmiany starcia z Siepaczami.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery gry na naszym rynku. Zamknięte beta testy polskiej edycji Royal Quest rozpoczną się w drugiej połowie listopada.

  1. Polska strona gry Royal Quest na Facebooku
Szkieletów także nie mogło zabraknąć. - Royal Quest – gra MMORPG zostanie wydana w Polsce przez Cenegę - wiadomość - 2013-11-05
Szkieletów także nie mogło zabraknąć.
Król Roland na tronie. - Royal Quest – gra MMORPG zostanie wydana w Polsce przez Cenegę - wiadomość - 2013-11-05
Król Roland na tronie.

Royal Quest – gra MMORPG zostanie wydana w Polsce przez Cenegę - ilustracja #5Katauri Interactive to rosyjskie studio deweloperskie założone w 2006 roku we Władywostoku, odpowiedzialne ze powstanie Royal Quest. Do tej pory największym sukcesem firmy było wydanie King's Bounty – gry strategicznej z elementami RPG. Po dużym sukcesie tego tytułu firma Katauri Interactive przeniosła swoją siedzibę do Kaliningradu.