Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2013, 22:50

autor: moir

Przegląd MMO (9/11/2013) – m.in. City of Titans, Guild Wars 2, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zakończenie kickstarterowej zbiórki City of Titans, zawartość kolejnej aktualizacji Guild Wars 2 oraz pierwsze szczegóły na temat najnowszego dodatku do World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kickstarterowy sukces City of Titans, zawartość najnowszej aktualizacji Guild Wars 2, a także pierwsze szczegóły na temat kolejnego rozszerzenia World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Marvel Heroes, RIFT oraz Royal Quest.

City of Titans

W minionym tygodniu zakończyła się kickstarterowa zbiórka zorganizowana przez nowo powstałe studio Missing Worlds Media, pracujące obecnie nad City of Titans, które ma wypełnić lukę powstałą po upadku City of Heroes. Początkujący deweloperzy mogą mówić o wielkim sukcesie, bowiem udało im się zgromadzić dwa razy więcej środków finansowych niż początkowo zakładali. Ostatecznie stan ich konta wyniósł prawie 680 tysięcy dolarów (a proszono „zaledwie” o 320 tysięcy).

Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery City of Titans, choć jeśli kierować się informacjami zawartymi w opisie kickstarterowej akcji tytułu, najprawdopodobniej będzie to końcówka 2015 roku.

 1. City of Titans w serwisie Kickstarter

Guild Wars 2

Już w najbliższy wtorek, tj. 12 listopada, do świata Guild Wars 2 zawita najnowsza aktualizacja zatytułowana The Nightmare Within. Uaktualnienie to jest naturalną kontynuacją poprzedniego (Tower of Nightmares) i zabierze nas do środka owej enigmatycznej i złowrogiej wieży położonej na terenie Kessex Hills. Na miejscu czekać nas będzie dość typowe powitanie, bowiem po raz kolejny przyjdzie nam zmierzyć się z hordami przeciwników i najzagorzalszych wyznawców ciemnej strony.

Jak zawsze też gra będzie warta świeczki, bowiem deweloperzy przygotowali szereg niezwykle atrakcyjnych nagród. Tym razem będą to elementy stroju utrzymanego w dość „toksycznej” stylistyce – mowa bowiem o maskach przeciwgazowych. Nie zabraknie również nowych mini petów oraz specjalnych kluczy, które umożliwią nam dostęp do skrzyń skrywających najcenniejsze skarby.

Zainteresowanych tematem zapraszamy na livestream prowadzony przez przedstawicieli studia ArenaNet, podczas którego będą oni wprowadzać wszystkich ciekawskich w tajniki The Nightmare Within. Odbędzie się on 13 listopada o godzinie 21:00 czasu polskiego.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

World of Warcraft

To już pewne – World of Warcraft doczeka się kolejnego rozszerzenia. Dodatek zatytułowany Warlords of Draenor nie tylko podniesie maksymalny poziom postaci i wprowadzi nowe obszary, lecz także przyniesie wiele świeżych zadań oraz hordy nowych przeciwników.

Choć plotkom i pogłoskom w ostatnim czasie nie było końca, przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment wstrzymywali się z ostatecznym ich potwierdzeniem aż do rozpoczęcia ich prywatnej imprezy – BlizzCona. Czego więc możemy spodziewać się po najnowszym dodatku?

 1. Limit poziomu doświadczenia zwiększony do 100.
 2. Nowa kraina Draenor, podzielona na 7 odrębnych stref.
 3. Możliwość budowy osobistego garnizonu.
 4. Odświeżone modele postaci oraz animacje.
 5. Werbowanie postaci NPC.

Trzeba przyznać, że choć brak kolejnej grywalnej rasy, to i tak zawartość rozszerzenia zapowiada się nader interesująco. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości, gdzie zgromadziliśmy wszystkie ujawnione dotąd informacje. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery Warlords of Draenor.

 1. Oficjalna strona internetowa dodatku Warlords of Draenor

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Twórcy Final Fantasy XIV: A Realm Reborn pochwalili się ostatnio wynikami sprzedaży swojej najnowszej produkcji. Jak wynika z opublikowanego przez firmę Square Enix raportu, począwszy od 27 sierpnia do 30 września bieżącego roku, ostatnia odsłona serii Final Fantasy rozeszła się (drogą tradycyjną oraz cyfrową) w liczbie prawie 1,5 miliona egzemplarzy.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Marvel Heroes

Twórcy Marvel Heroes zdecydowali się na poszerzenie ilości super bohaterów dostępnych na starcie dla każdego początkującego gracza. Licząca obecnie dziewięć postaci lista wzbogaciła się m.in. o takie sławy jak sam Kapitan Ameryka. Wszystko to za sprawą najnowszej aktualizacji zatytułowanej Asgard, dzięki której zwiedzimy rodzimy świat Thora, podejmiemy się nowych zadań oraz staniemy oko w oko z przeważającymi hordami wroga.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel Heroes

RIFT

Niedawny debiut RIFT na platformie Steam okazał się nie lada sukcesem. Jak poinformowali przedstawiciele firmy Trion Worlds, dzięki wykorzystaniu narzędzi Valve do świata Telary zawitało ponad 200 tysięcy nowych użytkowników (w tym 32 tysiące powracających). Wydawca nie spoczywa jednak na laurach i kuje żelazo póki gorące. W minionym tygodniu na serwerach produkcji zagościła aktualizacja 2.5, zatytułowana Song of Dreams. Więcej na jej temat przeczytacie pod tym adresem.

 1. Oficjalna strona internetowa gry RIFT

Royal Quest

Firma Cenega poinformowała ostatnio o swoich planach związanych z wprowadzeniem gry Royal Quest na lokalny rynek. Jak zapewniają przedstawiciele wydawcy, tytuł ukaże się w polskiej wersji językowej wraz z pełnym wsparciem technicznym. Beta-testy produkcji ruszą w drugiej połowie listopada, zaś zapisy do nich już trwają – wystarczy udać się na oficjalną stronę. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas wiadomością, w której znajdziecie wszystkie najważniejsze szczegóły związane z grą.

 1. Oficjalna strona internetowa polskiej wersji gry Royal Quest
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.