Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2013, 14:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - sprzedano niemal 1,5 mln egzemplarzy

Firma Square Enix przedstawiła wyniki finansowe za pierwsze półrocze bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2013 roku - 30 września 2013 roku). Dzięki temu poznaliśmy m.in. wyniki sprzedaży gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Firma Square Enix podała wyniki sprzedaży gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn na PC i PlayStation 3. Dane zostały udostępnione w sprawozdaniu z pierwszego półrocza bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2013 roku – 30 września 2013 roku).

Do 30 września bieżącego roku gra Final Fantasy XIV: A Realm Reborn sprzedała się w liczbie ok. 1,45 mln egzemplarzy. Na ten wynik składa się 1,1 mln pudełkowych kopii i 350 tysięcy cyfrowych wersji. Jest to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że tytuł zadebiutował 27 sierpnia na PC i PlayStation 3. Powyższy rezultat udało się więc osiągnąć w nieco ponad miesiąc.

Wyniki sprzedaży gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn przekroczyły oczekiwania wydawcy - Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - sprzedano niemal 1,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-11-06
Wyniki sprzedaży gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn przekroczyły oczekiwania wydawcy

Firma Square Enix ujawniła również, że ostatnio liczba osób opłacających abonament w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn przekroczyła 600 tysięcy. Tym samym już teraz pobity został rekordowy wynik Final Fantasy XI, czyli poprzedniej gry MMO osadzonej w uniwersum Final Fantasy. W dobie coraz większej popularności tytułów free to play, sukces Final Fantasy XIV: A Realm Reborn jest tym bardziej godny uwagi. Pozostaje jednak pytanie, czy twórcom uda się utrzymać graczy przy swojej produkcji na dłużej.

W okresie 1 kwietnia 2013 roku – 30 września 2013 roku firma Square Enix odnotowała przychód w wysokości 61,6 mld jenów (ok. 625,1 mln dolarów), co jest poprawą o 1% w porównaniu do tego samego półrocza w 2012 roku. Japoński wydawca uzyskał zysk na poziomie 2,6 mld jenów (ok. 26,4 mln dolarów), podczas gdy w 2012 roku stracił 5,5 mld jenów (ok. 55,8 mld dolarów).

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to niejako druga wersja gry Final Fantasy XIV, która zadebiutowała w 2010 roku wyłącznie na PC i spotkała się z dużą krytyką. Twórcy postanowili zmienić wiele założeń rozgrywki i dopracować jej elementy, co poskutkowało wydaniem lepszego produktu, który dobrze przyjął się na rynku. Na razie gra jest dostępna na PC i PlayStation 3, ale w przygotowaniu jest również wersja na PlayStation 4.