Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2014, 23:00

autor: moir

Przegląd MMO (15/02/2014) – m.in. ArcheAge, Guild Wars 2, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczynające się otwarte beta-testy rosyjskiej wersji ArcheAge, najnowszą aktualizację Guild Wars 2 oraz zniesienie umowy poufności dotyczącej The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rychły debiut rosyjskiej edycji ArcheAge, nadchodzącą aktualizację Guild Wars 2, a także zniesienie obowiązującej dotychczas umowy poufności dotyczącej The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Blade & Soul, Gloria Victis oraz WildStar.

ArcheAge

Dokładnie 22 lutego o godzinie 7:00 rano wystartują otwarte beta-testy rosyjskiej wersji ArcheAge. Nieco wcześniej, bo już jutro, zabawę rozpoczną posiadacze specjalnej edycji gry, która upoważnia do wcześniejszego dostępu. ArcheAge wydawany u naszych wschodnich sąsiadów ma być pozbawiony jakichkolwiek blokad regionalnych, nic więc nie stoi na przeszkodzie by gracze z Polski na własnej skórze przekonali się co oferuje najnowsza produkcja Trion Worlds. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest rzecz jasna język rosyjski, choć ukazanie się anglojęzycznych tłumaczeń to zapewne tylko kwestia czasu. Zainteresowanych odsyłamy pod ten adres. Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet opublikowali krótki, zaledwie 1,5-minutowy, zwiastun kolejnej aktualizacji, która trafi do świata Guild Wars 2 już 18 lutego. Uaktualnienie zatytułowane Escape from Lion’s Arch będzie przedostatnią odsłoną pierwszej części tzw. Żyjącej Opowieści. Jego głównym motywem będzie atak na tytułowe miasto Lion’s Arch, za który odpowiedzialna będzie sama Scarlet Briar. To na chwile obecną wszystko co wiemy na temat nadchodzącej aktualizacji. Twórcy nie ujawnili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących jej pełnej zawartości, co zapewne zmieni się w ciągu najbliższych kilku dni.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

The Elder Scrolls Online

Umowa poufności obowiązująca wszystkich tych, którzy do tej pory mieli okazję bliżej zapoznać się z The Elder Scrolls Online została oficjalnie zniesiona. Decyzja Bethesda Softworks, jak można się było tego spodziewać, wywołała lawinę komentarzy oraz różnorakich materiałów wideo, prezentujących i omawiających praktycznie wszystkie aspekty najnowszej produkcji studia ZeniMax Online. Jeśli wciąż zastanawiacie się czy warto sięgnąć po „sieciowego następce Skyrima”, to chyba najlepszy moment żeby dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Premiera The Elder Scrolls Online nastąpi 4 kwietnia.

  1. Testujemy tryb PvP w grze The Elder Scrolls Online - oblężenia w Tamriel
  2. Graliśmy w The Elder Scrolls Online - obszerny test wersji beta
  3. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Blade & Soul

Jak wynika z opublikowanego niedawno raportu finansowego firmy NCSoft, anglojęzyczny Blade & Soul nie ukaże się jednak w ciągu bieżącego roku. Zamiast tego wydawca skupi się na rynkach azjatyckich oraz rosyjskim. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie by grać w np. chińską wersję gry, która jest pozbawiona wszelkich blokad regionalnych. Szerzej pisaliśmy o tym na łamach jednego z poprzednich Przeglądów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Blade & Soul

Gloria Victis

Zaledwie kilku dni potrzebowali twórcy Gloria Victis aby ich niedokończone jeszcze dzieło zajęło pierwsze miejsce na platformie Steam Greenlight. Polskie MMORPG prześcignęło przeszło 1,5 tysiąca konkurentów, najpierw przebojem wdzierając się na listę 100 najbardziej obiecujących tytułów, potem zaś pnąć się aż do samego jej szczytu. Choć samo to osiągnięcie nie gwarantuje jeszcze autorom żadnych wymiernych korzyści, to cała związana z nim otoczka medialna może im tylko pomóc.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis

WildStar

Ze wspomnianego wcześniej raportu finansowego firmy NCSoft dowiedzieliśmy się również, że plany wydawnicze dotyczące WildStar nie uległy zmianie i gra zadebiutuje na rynku w połowie bieżącego roku. Najnowsza produkcja Carbine Studios zapowiada się niezwykle interesująco, czego świetnym przykładem są m.in. materiały wideo regularnie publikowane przez twórców.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar