Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2013, 23:00

autor: moir

Przegląd MMO (1/12/2013) – m.in. Blade & Soul, EverQuest Next, Guild Wars 2

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie chińskiej bety Blade & Soul, nowe klasy w EverQuest Next oraz ostatnie doniesienia ze świata Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. start otwartych beta-testów chińskiej wersji Blade & Soul, najnowsze doniesienia w sprawie klas dostępnych w EverQuest Next, a także aktualne wydarzenia związane z Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o takich grach jak Star Citizen, WildStar oraz World of Warcraft.

Blade & Soul

Niedawno wystartowały chińskie beta-testy Blade & Soul, gry MMORPG ze stajni giganta branży - firmy NCSoft. Jakie ma to znacznie dla polskich graczy? Otóż, co nieczęsto spotykane na rynku azjatyckim, produkcja pozbawiona jest wszelkich blokad regionalnych i ograniczeń, co oznacza, że bez najmniejszego problemu mogą bawić się w niej ludzie z całego świata. Jedynym mankamentem w tym przypadku są wysokie pingi oraz wersja językowa. Jednak jeśli wziąć pod uwagę, że poza dość lakoniczną zapowiedzią z drugiej połowy zeszłego roku, nic konkretnie nie wiadomo na temat europejskiego wydania Blade & Soul, być może znajdą się chętni gotowi pogodzić się ze wspomnianymi niedogodnościami.

Co więc należy zrobić, aby przyłączyć się do zabawy na jednym z ponad 120 chińskich serwerów? Dokładną instrukcję (w języku angielskim) znajdziecie tu, jest ona także dostępna w wersji wideo. Jako, że tytuł cieszy się wyjątkowo dużą popularnością w naszym regionie, są już przygotowywane amatorskie tłumaczenia gry, przez co język chiński przestanie być już niebawem jakimkolwiek ograniczeniem. Wszystkim chętnym zalecamy uzbroić się w cierpliwość, bowiem serwery są obecnie przepełnione do granic możliwość i jednorazowe połączenie może wymagać długiego oczekiwania w kolejce.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Blade & Soul

EverQuest Next

W minionym tygodniu poznaliśmy nowe klasy postaci, które trafią do zbliżającego się wielkimi krokami EverQuest Next, czyli kolejnego dzieła studia Sony Online Entertainment. Wiadomość została przekazana światu na łamach popularnego magazynu PC Gamer. Wiemy już na pewno, że świat tej niezwykle interesującej produkcji będziemy mogli przemierzać jako Beastlord, Cleric, Necromancer oraz Tempest. Przypominamy, że zgodnie z zapowiedziami twórców w ostatecznej wersji gry znajdziemy aż do 40 różnych profesji. Obecnie znamy jedynie 11 z nich, ich pełną listę możecie sprawdzić w tym miejscu.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o EverQuest Next, powinien zapoznać się z naszą zapowiedzią, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacji dotyczące kolejnej odsłony tej jakże popularnej serii gier MMO.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet zamierzają zakończyć bieżący rok w wielkim stylu. Strona ich sztandarowej produkcji, Guild Wars 2, pęka w ostatnim czasie w szwach od nawału pojawiających się na niej informacji i akcji promocyjnych. Poznaliśmy także pierwsze szczegóły na temat kolejnego (świątecznego) uaktualnienia, które zostanie oficjalnie zapowiedziane już 3 grudnia.

Na pierwszy plan wysuwa się szeroko zakrojona kampania pt. The Great MMO Migration, mająca na celu sprowadzenie rzeszy nowych graczy do świata Tyrii. Idea jest prosta – wystarczy nagrać krótkie wideo, podczas którego wyrecytuje się w miejscu publicznym specjalnie przygotowaną przysięgę. Stawką jest jedna z 5 tysięcy darmowych kopii Guild Wars 2. Wszelkie informacje na temat akcji znajdziecie w tym miejscu, zaś wysłane do tej pory zgłoszenia znajdują się tu. Dodatkowo do 3 grudnia włącznie zmniejszono (aż o 40%) cenę cyfrowych edycji gry. Wynoszą one teraz odpowiednio 24 euro za Heroic Edition oraz 36 za Deluxe.

Na stronie znajdziemy również pełen wykaz zmian zawartych w ostatniej aktualizacji Fractured, informację dotyczącą planowanych zmian w obrębie World XP (od teraz będzie on przypisany do konta), a także poznamy najnowszą ofertę wbudowanego w klient gry sklepiku. Zaś poniżej prezentujemy zwiastun nadchodzącego uaktualnienia oraz niezwykle klimatyczne (i zabawne) wideo związane z The Great MMO Migration.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Star Citizen

W ubiegły wtorek dowiedzieliśmy się, że twórcom Star Citizen udało się zebrać już przeszło 33 miliony dolarów. Dobre wieści przekazał zwyczajowo szef projektu, czyli Chris Roberts. Dzięki hojności graczy do finalnej wersji produkcji trafią dwa nowe statki. Więcej szczegółów znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Citizen

WildStar

Członkowie studia Carbine, pracujący obecnie nad grą WildStar, opublikowali kolejne wideo z cyklu dziennik dewelopera, w ramach której to omawiają najważniejsze aspekty swojej nadchodzącej produkcji. Tym razem padło na nader interesującą klasę Stalker, charakteryzująca się przede wszystkim umiejętnością pozostawania w ukryciu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment przygotowała niezwykle atrakcyjną ofertę dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie rozpocząć swoją przygodę z World of Warcraft. By przyłączyć się do zabawy w świecie Azeroth (bez żadnych ograniczeń) wystarczy teraz zapłacić jedyne 15 euro. Tyle właśnie kosztuje podstawowa wersja gry (5 euro) wraz z dodatkiem Mists of Pandaria (10 euro). Poza promocją za oba te produkty należałoby zapłacić aż 50 euro. Wspomnianą zniżkę oferuje oficjalny sklep Battle.net, potrwa ona do końca roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft