Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2014, 17:45

autor: Adrian Werner

South Park: Kijek Prawdy - wypuszczono zapis pierwszych 13 minut kampanii

Firma Ubisoft wypuściła filmik stanowiący zapis trzynastu pierwszych minut z kampanii z gry South Park: The Stick of Truth, czyli komediowego RPG-a autorstwa studia Obsidian Entertainment.

Długo musieliśmy czekać na South Park: The Stick of Truth. Pierwszy raz o tym RPG-u studia Obsidian Entertainment usłyszeliśmy ponad dwa lata temu, a gra potem zaliczyła kilka opóźnień oraz musiała zmienić wydawcę po bankructwie firmy THQ. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie wreszcie dobiega końca. Kilka dni temu twórcy poinformowali, że projekt osiągnął status „gold” i trafił do tłoczni. Tym samym nie ma już szans na kolejne poślizgi i tytuł trafi na półki sklepowe na początku marca. Te kilka tygodni, które zostały do premiery może umilić opublikowany przez firmę Ubisoft materiał video. Filmik trwa trzynaście minut i stanowi zapis początkowych fragmentów kampanii.

South Park: The Stick of Truth powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gra trafi na półki rodzimych sklepów 6 marca 2014 roku jako South Park: Kijek Prawdy, w wersji zlokalizowanej kinowo, czyli z napisami. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 119,90 zł w przypadku edycji komputerowej oraz 199,90 zł w przypadku wydań konsolowych. Oczywiście, większość sklepów będzie sprzedawała grę o kilkadziesiąt złotych taniej.

Warto dodać, że pomimo faktu, że wydawcą jest firma Ubisoft, pecetowa wersja South Park: The Stick of Truth nie będzie wymagała korzystania z należącej do tego wydawcy usługi Uplay. Zamiast tego gra zostanie zintegrowana z serwisem Steam.