Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2014, 13:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

South Park: Kijek Prawdy na PC nie wymaga usługi Uplay

Pecetowa wersja gry South Park: Kijek Prawdy nie wymaga usługi Uplay do działania - taką informacją studio Obsidian Entertainment podzieliło się na Twitterze. Tytuł będzie w pełni współpracował ze Steamem - otrzyma więc osiągnięcia do odblokowania i inne udogodnienia charakterystyczne dla tej platformy.

Studio Obsidian Entertainment potwierdziło na Twitterze, że pecetowa wersja gry South Park: Kijek Prawdy nie będzie wymagała usługi Uplay do uruchomienia. Wydawcą tytułu jest firma Ubisoft, więc obawy graczy o konieczność logowania się przez Uplay były uzasadnione. Nie od dziś wiadomo, że usługa nie cieszy się najlepszą opinią i większość użytkowników zdecydowanie woli korzystać np. z konkurencyjnego Steama. Dzisiejsza informacja oznacza, że jeśli przypiszecie grę do swojego konta Steam, będziecie mogli ją uruchomić wyłącznie z poziomu platformy firmy Valve. W przypadku niektórych produkcji na PC wydawanych przez Ubisoft bywa tak, że nawet mimo posiadania ich w bibliotece Steama, przy włączaniu mimo wszystko musimy zalogować się dodatkowo przez Uplay.

South Park: Kijek Prawdy zaoferuje sporą dawkę humoru charakterystycznego dla serialu

Kilka dni temu wystartowała przedsprzedaż gry South Park: Kijek Prawdy. Pecetowcy preferujący cyfrową dystrybucję mogą skorzystać z oferty serwisu Steam, gdzie produkcja studia Obsidian Entertainment jest dostępna za 39,99 euro (ok. 169 zł). Znacznie bardziej opłacalne jest jednak zamówienie wersji pudełkowej – według naszej porównywarki cenowej, South Park: Kijek Prawdy na PC zakupicie nawet za 85 zł, a posiadacze konsol muszą liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej 169 zł.

South Park: Kijek Prawdy to gra RPG na podstawie znanego serialu animowanego, która ukaże się 6 marca w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sami stworzymy bohatera, wybierając spośród pięciu różnych klas. W czasie zabawy zwiedzimy kolejne miasteczka, porozmawiamy z innymi postaciami i wypełnimy różnorodne zadania. Nie zabraknie walk z przeciwnikami, które zostaną przedstawione w systemie turowym. Wszystko to przyprawione dużą dawką charakterystycznego dla serialu humoru.