Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2014, 12:46

South Park: Kijek Prawdy – wystartowała przedsprzedaż gry

Oficjalnie rozpoczęto przedsprzedaż gry South Park: Kijek Prawdy. W polskich sklepach ceny zaczynają się od 89,90 zł w przypadku wersji PC i 175,90 zł na konsole (Xbox 360, PlayStation 3). Co więcej, produkcję udostępniono też na platformie Steam, a na Zachodzie oferowana jest dodatkowo edycja kolekcjonerska. Europejska premiera tytułu nastąpi 6 marca 2014 roku.

Podobnie jak Watch Dogs, South Park: Kijek Prawdy miał pecha być jedną z gier wydawanych przez firmę Ubisoft, których premierę wstępnie zaplanowano na końcówkę 2013 roku, by następnie przesunąć ją o kilka miesięcy. Na szczęście przynajmniej w przypadku dzieła studia Obsidian Entertainment można zacząć odrzucać obawy o dalsze opóźnienia – chociażby z tego powodu, że niedawno wystartowała oficjalnie przedsprzedaż tej produkcji. Polskie sklepy już od jakiegoś czasu oferują składanie zamówień na grę, a na tę chwilę cena w nich zaczyna się od 89,90 zł w przypadku wersji PC oraz 175,90 zł na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 – po więcej szczegółów odsyłam do naszej porównywarki cenowej.

Co więcej, oficjalnemu startowi pre-orderów towarzyszyło pojawienie się omawianej gry w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam. Koszt Kijka Prawdy wynosi tam 39,99 euro – w przeliczeniu około 169 zł – lecz produkcja jest oferowana z bonusem (więc informacji na ten temat znajdziecie poniżej). Co prawda, ów dodatek powinien towarzyszyć każdemu zamówieniu przedpremierowemu (niezależnie od miejsca jego złożenia), lecz we wspomnianych polskich sklepach póki co nie ma żadnych informacji na ten temat. Przypomnijmy, że na Starym Kontynencie premiera tej nietuzinkowej gry cRPG powstałej na podstawie kultowego serialu South Park nastąpi 6 marca bieżącego roku (w Ameryce dwa dni wcześniej).

Wizualizacja zawartości Grand Wizard Edition - edycji kolekcjonerskiej gry South Park: Kijek Prawdy.

Warto w tym miejscu nadmienić, że omawiany tytuł jest oferowany w dwóch wydaniach. Standardowe (Regular Edition) zawiera samą grę, lecz jeśli zamówimy je w przedsprzedaży (np. na Steamie), zostanie wzbogacone o wspomniany dodatek w postaci cyfrowego pakietu o nazwie Ultimate Fellowship Content Pack. Jest to zestaw czterech „kostiumów” dla postaci, których noszenie wiąże się z określonymi bonusami: Necromancer Sorcerer zwiększa obrażenia od ognia, Ranger Elf pozwala na zadawanie większych ran przy użyciu broni, Rogue Assassin umożliwa zdobywanie większej ilości złota, a Holy Defender poprawia statystyki obronne bohatera.

Co więcej, gra jest dostępna również w swoistej edycji kolekcjonerskiej, nazwanej Grand Wizard Edition. Oprócz wspomnianego Ultimate Fellowship Content Pack, „kolekcjonerka” zawiera dwa dodatki fizyczne: 15-centymetrową figurkę Cartmana (w postaci Grand Wizarda) oraz ręcznie rysowaną mapę „królestwa South Park”. Póki co można ją nabyć w wybranych amerykańskich sklepach (GameStop, Best Buy, Amazon), gdzie kosztuje 79,99 dolarów (około 250 zł), a także na Wyspach Brytyjskich, lecz raz, że tam cena omawianego wydania wynosi prawie 75 funtów (ok. 386 zł), a dwa, że jest ono dostępne tylko dla konsolowych wersji gry.

Na tę chwilę brak informacji o wydaniu Grand Wizard Edition w innych częściach Europy (a zwłaszcza w Polsce). Na szczęście nie musimy martwić się o dostępność standardowego wydania Kijka Prawdy w naszym kraju, jako że tytuł znajdzie się w ofercie wydawniczej rodzimego oddziału firmy Ubisoft (jego premiera nastąpi tutaj równo z pozostałymi państwami Europy, czyli 6 marca).