Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2013, 21:22

South Park: Kijek Prawdy – premierę gry przesunięto na marzec 2014 roku. Na osłodę nowy fragment rozgrywki

Premiera gry South Park: Kijek Prawdy, RPG-a opartego na licencji popularnego serialu, została przesunięta na marzec 2014 roku. Wcześniej firma Ubisoft informowała, że debiut odbędzie się w grudniu 2013 roku. Tytuł ukaże się na komputery PC jak i konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Paczkę z South Park spotkamy dopiero w marcu. - South Park: Kijek Prawdy – premierę gry przesunięto na marzec 2014 roku. Na osłodę nowy fragment rozgrywki - wiadomość - 2013-10-31
Paczkę z South Park spotkamy dopiero w marcu.
W SKRÓCIE:
  • South Park: Kijek Prawdy to gra RPG oparta na licencji popularnego serialu animowanego.
  • W pracach nad produkcją biorą udział twórcy serialu – Trey Parker i Matt Stone.
  • Premiera gry została znowu przesunięta – w Europie na 6 marca 2014 roku.

Powstająca gra RPG South Park: Kijek Prawdy przeżyła już wiele trudności. Zapowiedziana została jeszcze w grudniu 2011 roku. Niestety gdy rok później jej wydawca – firma THQ – ogłosił upadłość, rozpoczęły się spory prawne. Jeszcze w styczniu pisaliśmy o walce o prawa autorskie do projektu, którą ostatecznie wygrał francuski koncern Ubisoft. Te zawirowania odbiły się oczywiście na planach wydania gry – początkowo mówiło się o maju 2013 roku, potem stanęło na 12 grudnia (ta data podawana była w trailerach). Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że South Park: Kijek Prawdy ukaże się w Europie 6 marca 2014 roku. Mieszkańcy Ameryki Północnej uruchomią grę dwa dni wcześniej.

Co warte podkreślenia, w pracach nad South Park: Kijek Prawdy biorą udział twórcy i scenarzyści animowanego pierwowzoru, czyli Trey Parker i Matt Stone. Co więcej, ich wkład jest znaczący, gdyż stworzyli scenariusz do gry, dialogi, a nawet odpowiadali za dubbing niektórych postaci.

Zawsze chcieliśmy, aby graczowi wydawało się, że faktycznie bierze udział w odcinku South Park. Stworzenie gry na miarę żenującego poziomu serialu jest prawdziwym wyzwaniem i cieszymy się, że zajmie nam to dużo więcej czasu niż wstępnie sądziliśmy – ironizowali sobie Parker i Stone komentując opóźnienie premiery gry.

O samej grze wiemy już sporo. Jeszcze w wakacje wyciekło nagranie z fragmentem rozgrywki. Głównym bohaterem opowieści będzie chłopiec, który dopiero co przeprowadził się z rodziną do miasteczka South Park. Będzie musiał on przekonać do siebie rówieśników i znaleźć przyjaciół. Dzisiaj firma Ubisoft opublikowała siedmiominutowy fragment rozgrywki, chcąc widocznie osłodzić graczom przedłużone oczekiwanie na premierę.

South Park: Kijek Prawdy ukaże się na komputerach PC, a także konsolach obecnej generacji – Xbox 360 i PlayStation 3.

South Park: Kijek Prawdy – premierę gry przesunięto na marzec 2014 roku. Na osłodę nowy fragment rozgrywki - ilustracja #2South Park to amerykański serial animowany, którego pierwszy odcinek ukazał się w 1997 roku. Przedstawia przygody czterech chłopców mieszkających w tytułowym miasteczku South Park. Źródłem sporej popularności, a zarazem wielu kłopotów serialu jest jego kontrowersyjna treść. Twórcy serialu nie traktując żadnej kwestii społecznej w kategoriach tabu, często wpadają w spory z różnymi grupami interesów. Wyszydzali już zarówno środowiska kojarzone z lewicą jak i prawicą. Z głośnymi protestami spotkały się np. żarty z islamskiego proroka, Mahometa. Do tej pory ukazały się 242 odcinki serialu.