Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 18:58

autor: qjin

South Park: Kijek Prawdy ukaże się w grudniu 2013 roku

Po wielu miesiącach milczenia wreszcie poznaliśmy datę premiery gry South Park: Kijek Prawdy, nowego cRPG-a studia Obsidian Entertainment. Firma Ubisoft ujawniła również zawartość edycji specjalnej oraz opublikowała świeży zwiastun.

South Park RPG ominie z reguły najgorętszy, październikowo-listopadowy okres dla graczy - South Park: Kijek Prawdy ukaże się w grudniu 2013 roku - wiadomość - 2013-09-25
South Park RPG ominie z reguły najgorętszy, październikowo-listopadowy okres dla graczy

Po tym, jak Ubisoft wykupił prawa do wydania gry South Park: The Stick of Truth, ujawniono tylko, że tytuł autorów Alpha Protocol czy Fallout: New Vegas zadebiutuje w tym roku. Od tamtego czasu minęło osiem miesięcy i dopiero teraz firma Ubisoft postanowiła podzielić się – oby – ostateczną datą premiery produkcji opartej na popularnej kreskówce. W „erpegową” adaptację kontrowersyjnego serialu zagramy 10 (USA) i 12 grudnia 2013 roku (Europa) na PlayStation 3 i Xboksie 360. Zaraz, zaraz… gdzie wersja PC?! Data wydania tej edycji zostanie ujawniona później, co pozwala wysnuć wniosek, że być może zostanie ona przesunięta o kilka tygodni.

Obsuwa komputerowych wersji gier Ubisoftu nie jest szczególną niespodzianką, a w wielu przypadkach wprost przeciwnie – tradycją. Raptem wczoraj poinformowano o opóźnieniu pecetowego wydania Assassin’s Creed IV: Black Flag i wcale by nas nie zdziwiło, gdyby ten sam los dotknął Kijka Prawdy. W razie takiego obrotu spraw pecetowcy w najgorszym razie będą mogli zagrać w nową produkcję autorstwa Obsidian Entertainment dopiero w przyszłym roku, do czego mamy nadzieję, że nie dojdzie.

Wizualizacja elementów zawartych w edycji specjalnej gry - South Park: Kijek Prawdy ukaże się w grudniu 2013 roku - wiadomość - 2013-09-25
Wizualizacja elementów zawartych w edycji specjalnej gry

Warto jeszcze dodać, że wydawca gry ujawnił zawartość kolekcjonerki nazwanej Grand Wizard i wycenionej na 80 dolarów (ok. 250 zł). W środku znajdziemy figurkę odzianego w czarodziejski strój Erica Cartmana, jednego z bohaterów Kijka Prawdy, ręcznie rysowaną mapę królestwa South Park oraz specjalną paczkę z cyfrowymi dodatkami, podnoszącymi zdolności postaci.

Czy South Park: Kijek Prawdy przekona do siebie nie tylko amatorów serialu? - South Park: Kijek Prawdy ukaże się w grudniu 2013 roku - wiadomość - 2013-09-25
Czy South Park: Kijek Prawdy przekona do siebie nie tylko amatorów serialu?

Po South Park: The Stick of Truth można spodziewać się ton specyficznego humoru, silnego nacisku na elementy „erpegie”, grafiki przypominającej żywcem serialowy oryginał czy systemu walki rodem z jRPG-ów, o czym szerzej przeczytacie w naszej zapowiedzi. W wybranych sklepach możecie składać zamówienia przedpremierowe – oferty znajdziecie w naszej porównywarce cen.