Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2013, 10:40

autor: Sarge

Assassin's Creed IV: Black Flag jednak z opóźnieniem na PC, ale z next-genową zawartością

Studio Ubisoft Montreal nie dotrzyma obietnicy wydania gry Assassin's Creed IV: Black Flag na PC równocześnie z wersjami na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. Pecetowcy będą musieli poczekać na premierę „kilka tygodni”, ale za to dostaną produkcję bazującą na edycjach przygotowywanych z myślą o konsolach nowej generacji.

Premiera gry Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC zostanie jednak opóźniona w stosunku do edycji na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. W zamian pecetowcy otrzymają produkcję bazującą na wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Powyższe informacje na Twitterze potwierdził Gabriel Graziani, który w zespole Ubisoft Montreal zajmuje się kontaktami ze społecznością. Napisał on o „kilku tygodniach opóźnienia” wersji PC, nie zdradzając przy tym konkretnej daty premiery. W najgorszym wypadku może się więc okazać, że pecetowa edycja ukaże się najpóźniej ze wszystkich planowanych.

Być może pecetowcy znowu będą musieli najdłużej czekać na kolejną odsłonę Assassin's Creed - Assassin's Creed IV: Black Flag jednak z opóźnieniem na PC, ale z next-genową zawartością - wiadomość - 2013-09-24
Być może pecetowcy znowu będą musieli najdłużej czekać na kolejną odsłonę Assassin's Creed

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że zajmujący się pecetową wersją ukraiński oddział Ubisoftu z siedzibą w Kijowie bazuje w pełni na next-genowych edycjach. Oznacza to, że Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC nie będzie odbiegał od tego, co dostaną posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tym samym wersja pecetowa przewyższy pod wieloma względami (głównie graficznymi) te dostępne na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U.

Sytuacja z grą Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC zaczyna powoli przypominać brazylijską telenowelę. Twórcy początkowo zarzekali się, że tytuł ukaże się na komputerach osobistych bez opóźnień, jednak w czerwcu pojawiła się informacja o kilkutygodniowej obsuwie. Ostatnio twórcy znowu zmienili swoje stanowisko, dzięki czemu Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC miał ukazać się 31 października bieżącego roku. Teraz powrócono do tematu kilkutygodniowego opóźnienia i raczej trudno oczekiwać, by deweloper miał znowu zmieniać zdanie.

Assassin’s Creed IV: Black Flag zadebiutuje 31 października w Europie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One ukażą się na rynku w listopadzie wraz z premierą tych platform sprzętowych. Wobec dzisiejszych rewelacji, najbardziej niepewna pozostaje data premiery na PC.

  1. Zapowiedź – Graliśmy w Assassin’s Creed IV! Black Flag chwyta wiatr w żagle
  2. Zapowiedź – Testowaliśmy tryb multiplayer w grze Assassin’s Creed IV: Black Flag
  3. Zapowiedź – Widzieliśmy Assassin’s Creed IV – eksploracja Karaibów na E3 2013
  4. Zapowiedź – Assassin’s Creed IV: Black Flag – asasyni w otwartym świecie Karaibów
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag