Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2013, 12:32

autor: Hed

League of Legends – znamy pierwszą parę półfinalistów mistrzostw świata

Najin Black Sword oraz Fnatic to pierwsze dwie drużyny, które awansowały do półfinału mistrzostw świata trzeciego sezonu League of Legends. Z drabinki odpadły za to Cloud 9 oraz Gambit BenQ.

Wsparcie fanów pomogło – Fnatic jest w półfinale mistrzostw świata League of Legends. - League of Legends – znamy pierwszą parę półfinalistów mistrzostw świata - wiadomość - 2013-09-24
Wsparcie fanów pomogło – Fnatic jest w półfinale mistrzostw świata League of Legends.

Za nami pierwsza faza ćwierćfinału mistrzostw świata w League of Legends, zorganizowanych w ramach trzeciego sezonu. Do półfinału awansowały drużyny Najin Black Sword oraz Fnatic. Ich przeciwników poznamy jutro rano – o 4:00 rozpocznie się starcie ekip z Gamania Bears i SK Telecom T1. Później w szranki staną zawodnicy z Royal Club i OMG. Uczestnicy mistrzostw walczą o nagrody, których łączna wartość wynosi 2 miliony dolarów.

W pierwszej fazie ćwierćfinału nie obyło się bez dramatycznych sytuacji, o czym świadczą już same wyniki starć. Fnatic wygrał pierwszy mecz z Cloud 9 dość pewnie, ale w drugim odniósł porażkę. W trzecim starciu Cloud 9 rozpoczęło pechowo i nie podniosło się po wczesnych problemach. W ten sposób Fnatic awansował do półfinału i ponownie udowodnił, że jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Drużyna stanie przed kolejnym wyzwaniem 28 września o 21:00.

Równie emocjonujący był drugi zestaw meczów, który rozpoczął się od zwycięstwa Gambit BenQ. W drugim spotkaniu ekipa z NaJin Black Sword pokazała jednak klasę i pewnie pokonała przeciwnika – zapracowali na to między innymi zawodnicy PraY i Cain. Para rządziła także w decydującym, trzecim starciu, zdobywając podwójne zabójstwo już w pierwszych minutach gry. Gambit stopniowo tracił grunt pod nogami i w końcu musiał uznać wyższość NaJin Black Sword.

Harmonogram dalszych spotkań znajdziecie poniżej. Przypominamy, że wszystkie mecze są transmitowane w serwisach YouTube lub Twitch.

  1. Oficjalna strona mistrzostw League of Legends

Harmonogram meczów

  1. 25 września, 4:00 – Gamania Bears vs SK Telecom T1
  2. 25 września, 7:00 – Royal Club vs OMG
  3. 28 września, 5:00 – półfinały (Najin Black Sword vs Gamania Bears lub SK Telecom T1)
  4. 28 września, 21:00 – półfinały (Fnatic vs Royal Club lub OMG)

League of Legends to produkcja free-to-play studia Riot Games, w której dwie drużyny bohaterów walczą ze sobą na arenie. Cel jest prosty – zniszczyć bazę przeciwnika. Dróg do niego prowadzi wiele, bo każdy z herosów ma inne umiejętności. Dzięki temu gra osiągnęła olbrzymi sukces i jest oglądana przez dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. Fanom League of Legends i osobom, które dopiero zaczynają przygodę z grą polecamy nasze materiały wideo.