Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 18:20

autor: qjin

Assassin’s Creed IV: Black Flag – wiemy, kto odpowiada za pecetową wersję gry

Jeden z czytelników serwisu DSOGaming.com odkrył, kto pracuje nad komputerową wersją gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Jest to kijowski oddział Ubisoftu, który przyczynił się do powstania m.in. pecetowych edycji Assassin’s Creed III oraz Ghost Recon: Future Soldier.

Pecetowa edycja Black Flag tworzona jest w ukraińskim oddziale Ubisoftu - Assassin’s Creed IV: Black Flag – wiemy, kto odpowiada za pecetową wersję gry - wiadomość - 2013-06-28
Pecetowa edycja Black Flag tworzona jest w ukraińskim oddziale Ubisoftu

Dzięki rosyjskiej fanowskiej stronie internetowej o serii Assassin’s Creed dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jakie studio pracuje nad pecetową konwersją Black Flag, kolejnej odsłony przygód o tytułowych Asasynach. Za komputerową edycję „czwórki”, tak tryb fabularny, jak i rozgrywkę wieloosobową, rzekomo odpowiada ukraiński oddział Ubisoftu z siedzibą w Kijowie. Studio jest najbardziej znane z przygotowania pecetowych wydań: Driver: San Francisco, Assassin’s Creed III oraz Revelations czy Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier.

Assassin’s Creed IV w skrócie:
  • Black Flag opowie historię Edwarda Kenwaya, a konwencja gry została utrzymana w pirackich klimatach
  • Za komputerowy port odpowiada ukraińskie studio Ubisoftu
  • Gra zadebiutuje 31 października na PS3, X360 i Wii U. Natomiast wersje na konsole nowej generacji i pecety wyjdą najwcześniej w drugiej połowie listopada 2013 roku

Pozostaje pytanie, czy jest to dobra nowina? Poprzednie przygody Asasynów nie należały do najlepiej zoptymalizowanych produkcji, eufemistycznie to ujmując. Na brak odpowiedniej płynności w „trójce” do tej pory narzekają posiadacze kart grafiki AMD Radeon. Ponadto niektóre zaawansowane ustawienia graficzne obciążały bardziej procesor zamiast wspomniany podzespół, co również negatywnie odbijało się na wydajności. Future Soldier także nie święciło przykładem dobrej optymalizacji. Liczymy, że kijowskie studio Ubisoftu wyciągnie wnioski z wcześniejszych projektów, otrzymując po raz kolejny oficjalne wsparcie firmy Nvidia. Black Flag na PC obsłuży bowiem najnowsze biblioteki DirectX 11 i tym samym zostanie – wzorem „trójki – wzbogacony o teselację czy specjalne wygładzanie krawędzi TXAA (byle nie kosztem wymagań sprzętowych).

Pecetowcy otrzymają Black Flag najwcześniej w drugiej połowie listopada tego roku… - Assassin’s Creed IV: Black Flag – wiemy, kto odpowiada za pecetową wersję gry - wiadomość - 2013-06-28
Pecetowcy otrzymają Black Flag najwcześniej w drugiej połowie listopada tego roku…

Warto odnotować, że choć do premiery gry pozostało jeszcze prawie pół roku, to francuski koncern już teraz zapowiedział płatną przepustkę zawierającą przyszłe DLC. Na razie niewiele wiemy o zawartości dodatków, ale zdradzono, że pojawi się nowa grywalna postać – Adewale, starszy oficer na statku Edwarda Kenwaya, bohatera Black Flag. Ale to niejedyna zawartość, nad jaką pracują studia Ubisoftu – według Yvesa Guillemota, szefa francuskiej firmy, powstają aktualnie aż trzy odsłony „asasynowego” cyklu.

… Za to grafika zostanie odpowiednio podrasowana, dzięki technologiom firmy Nvidia - Assassin’s Creed IV: Black Flag – wiemy, kto odpowiada za pecetową wersję gry - wiadomość - 2013-06-28
… Za to grafika zostanie odpowiednio podrasowana, dzięki technologiom firmy Nvidia

Data premiery Black Flag została wyznaczona na 31 października 2013 roku (Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U), natomiast posiadacze pecetów będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej (prawdopodobnie w tym samym czasie doczekamy się wydania gry na nadchodzące konsole nowej generacji Microsoftu i Sony). Firma Ubisoft poinformowała o tym w połowie czerwca, zdradzając jednocześnie, że wersja komputerowa jest jedną z ważniejszych edycji. Czy te słowa dają nadzieję, że ukraiński oddział Ubisoftu tym razem spisze się lepiej? Oby.

Assassin’s Creed IV: Black Flag – wiemy, kto odpowiada za pecetową wersję gry - ilustracja #5Przypominamy, że w serwisie Gry-OnLine do 30 sierpnia tego roku potrwa konkurs cosplayowy dotyczący omawianej odsłony Assassin’s Creed, w którym możecie wygrać nagrody pieniężne. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod tym adresem.