Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 21:45

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Wiedźmin 3, Batman: Arkham Origins, AC IV, SC: Blacklist i Watch Dogs będą wspierać nowe technologie firmy Nvidia

Firma Nvidia ujawniła na prasowej konferencji z okazji targów E3 interesujące nowinki na temat technologii, które wykorzystają następujące gry: Assassin’s Creed IV: Black Flag, Batman: Arkham Origins, Splinter Cell: Blacklist, Watch Dogs oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. W przypadku polskiej produkcji Nvidia wyciągnęła dodatkowo kilka asów z rękawa.

Lista gier, które będzie wspierać firma Nvidia - Wiedźmin 3, Batman: Arkham Origins, AC IV, SC: Blacklist i Watch Dogs będą wspierać nowe technologie firmy Nvidia - wiadomość - 2013-06-12
Lista gier, które będzie wspierać firma Nvidia

Na zakończonej dzisiaj konferencji firmy Nvidia ogłoszono, że trzy nadchodzące produkcje koncernu Ubisoft (Assassin’s Creed: Black Flag, Splinter Cell: Blacklist, Watch_Dogs) oraz Batman: Arkham Origins i Wiedźmin 3: Dziki Gon skorzystają z technologicznych dobrodziejstw „zielonych”. Każda z przedstawionych gier otrzyma wsparcie ostatnich bibliotek DirectX 11, a co tym idzie – posiadacze mocniejszych kart grafiki firmy Nvidia będą mogli włączyć zaawansowane ustawienia jakości obrazu, takie jak teselacja czy różne techniki wygładzania krawędzi (FXAA i TXAA).

Ponadto firma Nvidia wyciągnęła kilka asów z rękawa. Po pierwsze, nowe przygody Sama Fishera będą dodatkowo obsługiwać HBAO+ (Horizon-based Ambient Occlusion – specjalna metoda cieniowania), natomiast kolejna odsłona Batmana otrzyma, zgodnie z tradycją, wsparcie Nvidia PhysX. Po drugie i najważniejsze – Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie najbardziej ze wszystkich zaprezentowanych tytułów „dopakowany”, gdyż gra wykorzysta, prócz wcześniej wymienionych technologii, jeszcze dwie nowe: Fur i Hair. Jak wynika z nazw, opcje te będą odpowiadać za jakość odpowiednio sierści zwierząt i włosów postaci (próbkę pierwszej widać na zamieszczonych w newsie obrazku oraz nagraniu z konferencji Nvidii). Prawdopodobnie jest to odpowiednik technologii AMD TressFX, którą możemy podziwiać w nowym Tomb Raiderze.

Grafika w Wiedźminie 3 wykorzysta dobrodziejstwa Nvidii - Wiedźmin 3, Batman: Arkham Origins, AC IV, SC: Blacklist i Watch Dogs będą wspierać nowe technologie firmy Nvidia - wiadomość - 2013-06-12
Grafika w Wiedźminie 3 wykorzysta dobrodziejstwa Nvidii

Pozostaje pytanie, czy któreś z tych zaawansowanych technologii Nvidii pojawią się w wersjach gier na konsole nowej generacji, na które zapowiedziano część z omówionych w newsie tytułów. Mamy przynajmniej nadzieję, że nowe urządzenia koncernów Microsoft i Sony będą przynajmniej wykorzystywać podobne techniki poprawiające jakość wyświetlanej grafiki.

Technologie Nvdii najprędzej ujrzymy w Splinter Cellu: Blacklist, który zadebiutuje już pod koniec sierpnia tego roku. Premiery pozostałych gier zostały zaplanowane także na ten rok, z wyjątkiem Wiedźmina 3. Polska produkcja trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.

Wszystkie wymienione gry są aktualnie pokazywane w ramach trwających targów E3 w Los Angeles. Po świeże informacje na temat tych produkcji odsyłamy do naszego newsroomu, a spragnionych oglądania nowych zwiastunów oraz zapisów z rozgrywki zapraszamy do działu wideo. Niektóre z nich widzieliśmy już w akcji, chociażby o wrażeniach z pokazu Dzikiego Gonu możecie przeczytacie tutaj.