Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 19:20

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Trzy odsłony Assassin’s Creed w produkcji

Yves Guillemot, szef koncernu Ubisoft, ujawnił podczas targów E3, że w trakcie produkcji są aktualnie trzy odsłony cieszącej się ogromną popularnością serii Assassin’s Creed. Jak można się domyślić, są one częścią planu wydawniczego rozłożonego na kolejne lata.

Aktualnie studia Ubisoftu zajmują się trzema projektami w uniwersum Assassin’s Creed - Trzy odsłony Assassin’s Creed w produkcji  - wiadomość - 2013-06-14
Aktualnie studia Ubisoftu zajmują się trzema projektami w uniwersum Assassin’s Creed

Podczas zakończonych już targów E3 w Los Angeles Yves Guillemot, szef firmy Ubisoft, zdradził w rozmowie z serwisem Kotaku, że obecnie w fazie produkcji są trzy odsłony cyklu Assassin’s Creed. Słowa przedstawiciela francuskiego koncernu nie powinny dziwić, gdyż parę miesięcy temu Jade Raymond, szefowa oddziału w Toronto, potwierdziła, że kolejna część jest w drodze. Pomimo że gry wychodzą rokrocznie, to prace nad nowymi odsłonami rozpoczynają się, zanim zakończy się etap produkcyjny poprzednich. Wszak Ubisoft to duży koncern, który może pozwolić sobie na taki luksus.

Dzięki takiemu podejściu do tworzenia gier studia odpowiadające za różne iteracje cyklu mają „wystarczająco dużo czasu – dwa, trzy lata, więc mogą sobie pozwolić na podjęcie ryzyka i zmianę koncepcji tak, by była bardziej intrygująca i świeższa” – zdradził Guillemot.

Nowa odsłona cyklu zaoferuje graczom pirackie klimaty - Trzy odsłony Assassin’s Creed w produkcji  - wiadomość - 2013-06-14
Nowa odsłona cyklu zaoferuje graczom pirackie klimaty

Ze słów szefa firmy Ubisoft trudno wywnioskować, czy mówiąc „trzy”, miał na myśli ujawnioną odsłonę – Black Flag. Jeśli tak, to również nie wiadomo, czy mowa o kolejnych „dużych” częściach – „piątce” i „szóstce”, które zapewne zostaną wydane – biorąc pod uwagę politykę koncernu – odpowiednio w 2014 i 2015 roku. Równie dobrze Guillemot mógł pomyśleć o spin-offie na miarę Brotherhooda czy Revelations albo po prostu mniejszych grach przeznaczonych wyłącznie na urządzenia mobilne, jak np. Liberation.

Marka Assassin’s Creed w skrócie:
  • Do tej pory doczekaliśmy się 5 „dużych” części i 4 odsłon na urządzenia przenośne
  • Seria narodziła się w 2007 roku i co roku otrzymujemy przynajmniej jedną część (niezależnie od platformy sprzętowej)
  • Każda kolejna odsłona sprzedaje się w wielomilionowym nakładzie
  • Premiera najbliższej części, Black Flag, została zaplanowana na koniec października 2013 roku

Tak czy inaczej, liczba obecnie tworzonych gier z serii Assassin’s Creed nie powinna robić szczególnego wrażenia, zważywszy na to, ile zespołów pracowało nad chociażby Revelations i ile zajmuje się aktualnie „czwórką”, za którą odpowiada siedem różnych oddziałów Ubisoftu. Yves Guillemot dodał także, że opracowując regularnie kolejne tytuły z serii, twórcy mają możliwość wprowadzić innowacyjne rozwiązania: „Naszą pracą jest upewnienie się, żeby zespoły mają wystarczająco zapału oraz czasu, by poczynić kroki koniecznie do zrealizowania produktu wysokiej jakości”.

Black Flag ma być grą zrealizowaną z jeszcze większym rozmachem niż poprzedniczki - Trzy odsłony Assassin’s Creed w produkcji  - wiadomość - 2013-06-14
Black Flag ma być grą zrealizowaną z jeszcze większym rozmachem niż poprzedniczki

Czy Assassin’s Cred IV: Black Flag potwierdzi słowa szefa francuskiego koncernu i faktycznie wprowadzi bardziej innowacyjne rozwiązania w rozgrywce? Próbkę tego, co gra zaoferuje, można było podziwiać na targach E3, m.in. na konferencjach firm Sony i Ubisoftu (vide filmiki załączone w newsie). Tytuł zaprezentowano także dziennkarzom – wrażenia z pokazu spisaliśmy dla Was w tym miejscu. Wygląda na to, że okraszona pirackim klimatem nadchodząca część, w której wcielimy się w Edwarda Kenwaya, spełni większość oczekiwań, a sam Ubisoft „wykonał ruch w dobrym kierunku”, jak czytamy w artykule autorstwa UV-a.

Premiera „czwórki” odbędzie się 29 października tego roku na PC, PlayStation 3 i 4, Xboksach 360 i One, a także na konsoli Nintendo Wii U.