Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 14:56

autor: Hed

Kontynuacja Assassin’s Creed IV: Black Flag jest w produkcji

Następna odsłona Assassin’s Creed jest już w produkcji, co potwierdziła Jade Raymond, szefowa studia Ubisoft Toronto. Deweloper rozpoczął pracę nad projektem w kooperacji z Ubisoft Montreal.

Ubisoft pracuje już nad kontynuacją Assassin’s Creed IV: Black Flag. - Kontynuacja Assassin’s Creed IV: Black Flag jest w produkcji - wiadomość - 2013-03-28
Ubisoft pracuje już nad kontynuacją Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Następna odsłona serii Assassin’s Creed, a zarazem kontynuacja Assassin’s Creed IV: Black Flag jest już w produkcji. Potwierdziła to Jade Raymond, producentka z firmy Ubisoft, która ujawniła w rozmowie z serwisem Polygon, że prowadzone przez nią studio Ubisoft Toronto rozpoczęło współpracę przy projekcie z Ubisoft Montreal. Raymond nie mogła podać żadnych szczegółów przyszłej produkcji, bo na razie wydawca koncentruje się na promowaniu pirackiego Black Flag.

Nowy Assassin’s Creed to tylko jeden z projektów Ubisoft Toronto. Tak naprawdę studio ma pełne ręce roboty. Właśnie kończy pracę nad Splinter Cell: Blacklist oraz mapami multiplayer do Rainbow Six: Patriots (o tej grze wciąż wiemy niewiele). Raymond ujawniła, że oddział z Toronto zajmuje się jeszcze 5 innymi projektami: jeden z nich dotyczy Splinter Cell, dwa są nowymi tytułami, a kolejne dwa to gry z największych marek Ubisoftu, które powstają we współpracy z innymi zespołami.

Przed kilkoma laty Raymond pomogła stworzyć pierwszą odsłonę Assassin’s Creed, która zapoczątkowała jedną z najważniejszych współczesnych marek. Teraz producentka wraca do serii dzięki funkcji szefowej oddziału Ubisoft Toronto. Potwierdzenie prac nad następną częścią to wyraźny sygnał, że Ubisoft nie zamierza rezygnować z planu wydawania co roku nowej części Assassin’s Creed. Miejmy nadzieję, że nie spowoduje to „rozwodnienia” marki.

Pierwsza odsłona Assassin’s Creed wyszła w 2007 roku i spotkała się z różnym przyjęciem recenzentów oraz graczy. Ubisoft szybko wyciągnął wnioski z krytyki i poprawił się w części drugiej z 2009 roku. W 2010 i 2011 roku pojawiły się kontynuacje „dwójki”, czyli Brotherhood i Revelations. W ubiegłym roku dostaliśmy Assassin’s Creed III. Następny rozdział sagi, Assassin's Creed IV: Black Flag, wyjdzie pod koniec tego roku – wcielimy się w nim w osiemnastowiecznego pirata.

  1. Oficjalna strona Assassin’s Creed