Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2012, 18:35

autor: Ender

Rainbow 6 Patriots – gra ciągle w produkcji, niewykluczone, że trafi na nową generację konsol

Przedstawiciel Ubisoftu zapewnił, że gra Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots, kolejna odsłona popularnej serii taktycznych shooterów, wciąż znajduje się w produkcji. Nie wykluczył przy tym, że tytuł może ukazać się na nowej generacji konsol.

Prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, w rozmowie z serwisem Polygon, zapewnił, że produkcja Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots przebiega bez żadnych większych przeszkód. Nad grą pracuje montrealskie studio francuskiej firmy, a według Guillemota efekty jego pracy są już w tej chwili wyjątkowo obiecujące. Co więcej, jest on przekonany, że po premierze produkcja zaskoczy całą branżę. Zapytany o to czy Rainbow 6 pojawi się już na konsolach nowej generacji, prezes Ubisoftu nie zaprzeczył, nie wykluczając takiej możliwości i uznając ją za całkiem prawdopodobną. Warto zauważyć, że to pierwsze od dłuższego czasu nowe informacje na temat tytułu, o którym usłyszeliśmy w zeszłym roku. Po raz drugi zrobiło się o nim głośno dopiero w marcu kiedy gruchnęła wieść o poważnych przetasowaniach w przygotowującym go zespole.

W Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots gracze staną na czele antyterrorystycznego oddziału Rainbow, walczącego w Nowym Jorku z organizacją True Patriots, atakującą miasto i jego mieszkańców w imię walki z niesprawiedliwością społeczną i ekonomiczną. Główną zaletą produkcji mają być trudne i niejednoznaczne decyzje moralne, które będziemy musieli podejmować w trakcie misji. Wplecenie tego typu wyborów i nieliniowości do shootera jest efektem wewnętrznych debat w studiu deweloperskim i ma być, zgodnie z zapowiedziami twórców, najważniejszym wyróżnikiem tytułu na tle konkurencji. W tej chwili data premiery Rainbow 6: Patriots jest nadal wyznaczona na 2013 rok i ma mieć miejsce na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

  1. Moralne dylematy antyterrorysty w Rainbow 6 Patriots, grze sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy'ego