Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2012, 17:08

autor: Hed

Mass Effect 4 – nowe studio tworzy kontynuację na silniku Frostbite 2

Firma BioWare potwierdziła, że trwają prace nad następną odsłoną serii Mass Effect. Czwartą część przygotuje nowa ekipa – oddział z Montrealu, który wcześniej pomagał przy Mass Effect 2 i Mass Effect 3. Na razie wiemy tylko tyle, że gra skorzysta z technologii Frostbite.

Oto ekipa, która stworzy następną część Mass Effect. - Mass Effect 4 – nowe studio tworzy kontynuację na silniku Frostbite 2 - wiadomość - 2012-11-12
Oto ekipa, która stworzy następną część Mass Effect.
Mass Effect 4 (tytuł roboczy):
  • Nowa gra z serii jest w produkcji - zajmuje się nią oddział BioWare z Montrealu
  • Studio zbierało szlify pomagając przy Mass Effect 2 i Mass Effect 3
  • Czwarta gra z serii Mass Effect korzysta z technologii Frostbite
  • Firma BioWare nie podała jeszcze oficjalnego tytułu gry

W produkcji znajduje się nowa odsłona serii Mass Effect, która do tej pory doczekała się trzech części. Wiemy, że producentem wykonawczym jest nowe studio – oddział BioWare z miasta Montreal. „To rzecz, do której przygotowywaliśmy się od lat” – przekonuje Yanick Roy, szef montrealskiej ekipy. Deweloper zapewnił, że otrzyma wsparcie centrali z Edmonton, a nadzór nad tytułem będzie pełnił w dalszym ciągu Casey Hudson.

Roy zapowiedział nową odsłonę Mass Effect i ujawnił informacje o przeniesieniu produkcji do Montrealu na oficjalnym blogu BioWare. We wpisie czytamy, że Hudson będzie monitorował prace nad grą za pośrednictwem dyrektora projektu znajdującego się w Montrealu. „Wszyscy troszczymy się o markę Mass Effect i chcemy, aby nasze decyzje były oparte na tym, co jest najlepsze da gry” – zapewnił szef studia BioWare Montreal.

Mass Effect 4 – nowe studio tworzy kontynuację na silniku Frostbite 2 - ilustracja #2

O samym projekcie wiemy niewiele, bo Roy nie mógł ujawniać szczegółów. Producent potwierdził tylko, że gra skorzysta z silnika Frostbite, podrasowanego przez ekipę zajmującą się Dragon Age III. Deweloper przekonuje, że pozostanie wierny poprzednim grom, ale nie będzie bał się nowych pomysłów w kwestii rozgrywki i fabuły. Filarami zabawy pozostaną ciekawa opowieść, obecność wielu obcych ras i olbrzymia galaktyka do zwiedzenia.

Ekipa odpowiedzialna za nową grę powstała w 2009 roku i brała udział w produkcji poprzednich odsłon serii. Deweloper stworzył połowę przerywników filmowych do Mass Effect 2 i wszystkie misje N7. W przypadku Mass Effect 3 producent zajmował się trybem multiplayer i pewnymi elementami solowymi. Ostatnim projektem oddziału z Montrealu jest DLC o nazwie Omega. Obecnie BioWare Montreal szuka ludzi, którzy pomogą z czwartą grą z serii.

  1. Yanick Roy zapowiada nową odsłonę Mass Effect
gry