Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2012, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Rozpoczęto projektowanie Mass Effect 4. Co chcielibyście znaleźć w nowej grze?

Studio BioWare rozpoczęło projektowanie nowej gry z serii Mass Effect - taką wiadomością za pośrednictwem Twittera podzielił się Casey Hudson, producent wykonawczy cyklu. Nie jest to duże zaskoczenie, bo deweloper już wcześniej zapowiadał, że planuje kontynuować markę, choć historia Sheparda została zakończona.

Producent wykonawczy Casey Hudson ogłosił oficjalnie za pośrednictwem Twittera, że studio BioWare rozpoczęło wstępne prace nad nową grą z serii Mass Effect. Twórcy proszą jednocześnie o sugestie, co gracze chcieliby zobaczyć w kolejnej produkcji.

„Jesteśmy na wczesnym etapie projektowania kompletnie nowej gry z cyklu Mass Effect. Co chcielibyście w niej zobaczyć?” – tak dokładnie brzmi wspomniana wiadomość na Twitterze. Tym samym mamy do czynienia z oficjalnym potwierdzeniem, że studio BioWare już teraz aktywnie pracuje nad kontynuacją serii, która na całym świecie sprzedała się w wielomilionowym nakładzie.

W kolejnej grze z serii Mass Effect nie pokierujemy już Shepardem - Rozpoczęto projektowanie nowej gry z serii Mass Effect - wiadomość - 2012-11-09
W kolejnej grze z serii Mass Effect nie pokierujemy już Shepardem

Gracze zaczęli odpowiadać na pytanie, co chcieliby zobaczyć w nowej produkcji. Wśród najciekawszych pomysłów można wymienić możliwość wcielenia się w przedstawiciela dowolnej rasy postaci, a nie tylko w człowieka. Oprócz tego gracze domagają się m.in. większego wpływu dialogów na bohatera, jeszcze bardziej rozbudowanego uniwersum, wielowymiarowych postaci czy „angażującej historii”.

Dzisiejsza wiadomość nie jest dużym zaskoczeniem dla fanów, bo deweloper już jakiś czas temu potwierdził, że planuje stworzyć kolejną grę osadzoną w tym uniwersum. Oczywiście trylogia opowiadająca o przygodach Sheparda została definitywnie zakończona, ale świat Mass Effect jest tak rozbudowany, że twórcy z pewnością nie będą mieli problemów z wymyśleniem nowej historii z innym bohaterem (bohaterką?).

Mass Effect 3 to ostatnia odsłona serii, wydana w Europie 8 marca bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wszystkie części cyklu zostały udostępnione w naszym kraju przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej wersji językowej (oprócz Mass Effect 2 na PlayStation 3). Mass Effect 3 będzie także jednym z tytułów startowych na Wii U. Ta wersja zadebiutuje w Polsce 30 listopada.