Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2011, 21:50

autor: Olek

Świeże doniesienia i obrazki z gry Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots

Nowe systemy broni i osłon, możliwość "australijskiego" zjazdu na linie, tryb skanowania i wiele innych nowości w mechanice rozgrywki zapowiadają twórcy gry Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots. Wygląda na to, że składane przez koncern Ubisoft obietnice powiewu świeżości dla uznanej serii taktycznych strzelanin nie będą jedynie przechwałkami.

Koncern Ubisoft udostępnił porcję obrazków i nowych informacji związanych z grą Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Dzieło ekipy studia Ubisoft Montreal, wspartej przez deweloperów z Ubisoft Toronto i Ubisoft Red Storm, ma wnieść powiew świeżości do serii sygnowanej nazwiskiem słynnego pisarza. Gracze mogą spodziewać się m.in. realistycznego scenariusza oraz sporej liczby nowinek w mechanice gry.

Zgodnie z oficjalną notką wydawcy, fabuła Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots inspirowana będzie rzeczywistymi wydarzeniami i osobami, odpowiadając na pytanie „co mogłoby się zdarzyć gdyby...”. Gracze poznają historię z kilku perspektyw, dzięki czemu powinna być ona jeszcze bardziej wciągająca.

Świeże doniesienia i obrazki z gry Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots - ilustracja #1

Wiemy już, że tym razem członkowie elitarnego oddziału Rainbow Six zmierzą się z dobrze zorganizowaną frakcją terrorystyczną - True Patriots, utworzoną i popieraną przez cywilną ludność Stanów Zjednoczonych. Jako dowódcy zespołu gracze staną przed licznymi wyborami natury etycznej, ważąc czy podejmowane działania i wykorzystywane środki są odpowiednie do sytuacji.

Twórcy obiecują m.in. rozbudowane opcje dowodzenia oddziałem, co umożliwi bardzo precyzyjne planowanie akcji. Sterowani przez komputerową sztuczną inteligencję członkowie Rainbow Six będą też na bieżąco reagować na rozwój wypadków, starając się maksymalnie skutecznie realizować przyjęte założenia.

Świeże doniesienia i obrazki z gry Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots - ilustracja #2

Wśród nowości pojawią się np. gruntownie zmodyfikowane systemy broni i osłon, nowe sposoby zjazdu na linie (m.in. zjazd systemem australijskim – prostopadle do ściany), możliwość rozbijania ścian i sufitów oraz tryb skanowania. Rozgrywka wieloosobowa w Patriotach promować ma współpracę pomiędzy graczami, oferując w nagrodę chociażby „sandtable”, czyli holograficzny wyświetlacz pozwalający na etapie planowania działań dokładnie zapoznać się z topografią terenu.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, tytuł ukaże się w 2013 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz najprawdopodobniej komputery PC. Zainteresowanych szczegółami związanymi z Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, prezentującego podstawowe założenia gry.

  1. Video trailer #1