Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2011, 08:15

autor: DogGhost

Targi Poznań Game Arena powrócą w 2012 roku

Na oficjalnej stronie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiła się informacja, że w dniach 28-30 września 2012 roku odbędzie się kolejna edycja zawieszonej po 2009 roku imprezy Poznań Game Arena.

Wszystko wskazuje na to, że po dwóch latach przerwy w kalendarzach wszystkich polskich graczy ponownie zagości swego czasu największa w naszym kraju impreza poświęcona branży elektronicznej rozgrywki – Poznań Game Arena. Na oficjalnej stronie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiła się informacja, że kolejna odsłona PGA odbędzie się w dniach 28-30 września 2012 roku.

Targi Poznań Game Arena powrócą w 2012 roku - ilustracja #1

Serwisowi gazeta.pl udało się zebrać kilka opinii zarówno od organizatorów, jak i potencjalnych wystawców. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem wszystkich atrakcji, a przyszłoroczna edycja imprezy ma się skupić w większym stopniu na propagowaniu nowych technologii. Dodatkowo twórcy Poznań Game Arena zamierzają poszerzyć ofertę skierowaną do całych rodzin, gdyż coraz częściej konsole pokroju Xboksa 360 stanowią źródło rozgrywki zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Oczywiście organizatorzy nie zapominają o potrzebach zaawansowanych graczy. Nie zabraknie dla nich e-sportowych emocji w postaci licznych turniejów, choć na razie nie ujawniono potencjalnych tytułów udostępnionych dla odwiedzających. Więcej informacji na ten temat powinniśmy poznać na początku przyszłego roku.

Targi Poznań Game Arena powrócą w 2012 roku - ilustracja #2

Michał Miłosz z firmy CD Projekt stwierdził, że jeżeli organizatorzy przedstawią atrakcyjne warunki udziału w imprezie, to wydawca gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów jest zainteresowany zaprezentowaniem swojego katalogu. Z kolei Błażej Krakowiak ze studia Techland zwraca uwagę na fakt, że targi Poznań Game Arena 2012 odbędą się zaledwie miesiąc po najważniejszej na świecie imprezie z branży elektronicznej rozrywki, a mianowicie gamescom i uzależnia udział od możliwości zapowiedzi i pokazania nowych tytułów.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja targów Poznań Game Arena odbyła się w 2004 roku i od tamtej pory cieszyła się dużą popularnością wśród polskich graczy. Jej ostatnia odsłona w 2009 roku zgromadziła blisko 30 tysięcy odwiedzających. Organizatorzy postanowili jednak skupić się na nowym projekcie On/Off, który miał zdobyć większe uznanie w branży ze względu na przeniesienie imprezy do Warszawy.