Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2011, 09:36

autor: Kono

Gracze zadecydują o przyszłości serii Assassin's Creed?

W sieci pojawił się screenshot z ankiety, która miała być przeprowadzona przez firmę Ubisoft. Gracze są w niej pytani o to, gdzie według nich miałaby toczyć sie kolejna odsłona cyklu gier Assassin's Creed.

Na łamach serwisu EmpireStateGamer pojawił się zrzut ekranu z ankiety, która miała zostać przeprowadzona przez firmę Ubisoft. Francuski koncern pyta w niej graczy, gdzie miałaby toczyć się akcja kolejnej części cyklu Assassin’s Creed.

Gracze zadecydują o przyszłości serii Assassin's Creed? - ilustracja #1

Pytanie jest o tyle elektryzujące, że spekulacje na temat miejsca kolejnych części serii o bractwie zabójców spędzały sen z powiek fanów. Oto jakie możliwości zaoferował Ubisoft do wyboru w ankiecie:

  • brutalne konflikty dynastii cesarskich w średniowiecznych Chinach,
  • początki potęgi Imperium Brytyjskiego w czasach wiktoriańskiej Anglii,
  • kulminacja rządów faraonów w starożytnym Egipcie,
  • inwazja hiszpańskich konkwistadorów na Ameryki,
  • konfrontacja brytyjskich kolonizatorów z rdzennymi Amerykaninami w czasie rewolucji amerykańskiej XVIII wieku,
  • obalenie cara przez komunistów w czasach rosyjskiej rewolucji,
  • wewnętrzne konflikty w feudalnej Japonii,
  • początki Imperium Rzymskiego.

Rozpiętość czasowa propozycji jest całkiem spora. Warto zauważyć, że niektóre z nich pojawiały się już jako potencjalne miejsca akcji kolejnych części cyklu Assassin’s Creed.

Zaprezentowana powyżej ankieta raczej nie dotyczy nadchodzącej gry, czyli Assassin’s Creed 3, która ma się ukazać przed końcem 2012 roku. Jest to więc najprawdopodobniej badanie zainteresowania graczy konkretnymi epokami historycznymi w kontekście cyklu Assassin’s Creed. Warto tutaj przypomnieć słowa Alexandre Amancio, który w październiku powiedział: „Assassin’s Creed sprowadza się do cykli. Mamy cykl Ezio, Altaira oraz Desmonda. Dwa z nich zostaną zwieńczone w Revelations, a kolejny w przyszłym roku. W uniwersum Assassin’s Creed jest jednak wiele takich cykli. W końcu historia ludzkości oferuje wiele możliwości”.

Przypominamy, że ostatnią wydaną grą z cyklu Assassin’s Creed była Assassin's Creed: Revelations, która na konsolach zadebiutowała 15 listopada, a na PC pojawi się w ten piątek.