Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 10:18

autor: Szymon "Hed" Liebert

Assassin’s Creed powróci w 2012 roku – Ubisoft potwierdza

Firma Ubisoft wyda kolejną część gry Assassin’s Creed przed końcem 2012 roku. Wydawca nie ujawnia jeszcze informacji o nowej produkcji, ale zapewnia, że będzie ona pełnoprawną odsłoną serii.

Kolejna odsłona Assassin’s Creed zostanie wydana przed końcem 2012 roku. Potwierdził to Yves Guillemot, czyli prezes firmy Ubisoft, podczas konferencji telefonicznej z inwestorami. Oczywiście informacja nie jest zaskoczeniem, bo wydawca dawał wcześniej sygnały odnośnie takich planów. Niestety, szczegóły następnej gry o walce Templariuszy i Asasynów są nieznane.

Guillemot zapewnił, że w przyszłym roku dostaniemy pełnoprawną część marki, o której dowiemy się więcej w nadchodzących miesiącach. Z wcześniejszych komentarzy wiemy, czego mniej więcej można spodziewać sie po grze. Ubisoft zamierza powiązać jej wydarzenia z przekonaniem o tym, że w 2012 roku nastąpi koniec świata. Produkcja ma też pokazać finał wątku o Desmondzie.

Jest szansa na to, że otrzymamy grę zatytułowaną Assassin's Creed III. W przypadku dwóch ostatnich części serii (Brotherhood, Revelations) rozwinięto niejako poboczny wątek włoskiego zabójcy Ezio. Trzeba pamiętać też o tym, że w przyszłym roku Ubisoft chce przenieść serię na nadchodzącą konsolę Wii U. Bardzo możliwe więc, że nowa produkcja trafi na cztery platformy.

Assassin’s Creed powróci w 2012 roku – Ubisoft potwierdza - ilustracja #1

Potwierdzenie kolejnej części Assassin’s Creed jest dobrą strategią. W ten sposób Ubisoft zapewnił inwestorów o dalszym rozwoju tak dobrze sprzedającej się serii i przy okazji pokazał fanom, że za rok nie zostaną na lodzie. Wydawca nie może jeszcze mówić o następnej grze, bo w najbliższych tygodniach trzeba skupić się promowaniu na Assassin’s Creed: Revelations. Zainteresowanie tym tytułem jest podobno ogromne – widać to po zamówieniach przedpremierowych, których było więcej niż w przypadku Brotherhood. Ubisoft podchodzi jednak ostrożnie do szacunków sprzedaży tej produkcji i przyznaje, że może ona być niższa w porównaniu do ubiegłorocznego hitu.

Assassin’s Creed wiąże ze sobą dwie rzeczywistości – losy Desmonda ze wspomnieniami jego przodków, generowanymi przez urządzenie znane jako Animus. Bohater jest potomkiem zabójców, frakcji, która prowadzi wojnę z Templariuszami. W przyszłym tygodniu poznamy najnowszy rozdział sagi: Assassin’s Creed: Revelations. Pecetowa wersja gry zostanie wydana w grudniu.

  1. Wrażenia z singla w Assassin's Creed Revelations - gamescom 2011
  2. Test trybu multiplayer w Assassin's Creed: Revelations