Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 16:04

autor: Hed

Company of Heroes 2 od 2 kwietnia w zamkniętej becie

Zamknięta beta Company of Heroes 2 wystartuje 2 kwietnia. Testy strategii tworzonej przez studio Relic Entertainment potrwają 2 tygodnie. Gracze zmierzą się w nich na sześciu mapach multiplayer.

Company of Heroes 2 w zamkniętej becie od 2 kwietnia.  - Company of Heroes 2 od 2 kwietnia w zamkniętej becie - wiadomość - 2013-03-28
Company of Heroes 2 w zamkniętej becie od 2 kwietnia.

Company of Heroes 2 wejdzie w fazę zamkniętej bety z dniem 2 kwietnia – ujawniła firma Sega w wiadomości rozesłanej do dziennikarzy. Na razie wiemy, że ten etap testów produkcji studia Relic Entertainment potrwa dwa tygodnie. Osoby, które będą miały okazję sprawdzić grę zmierzą się ze sobą na sześciu mapach. Więcej informacji można spodziewać się po świętach wielkanocnych. Pełna wersja Company of Heroes 2 wyjdzie w czerwcu.

Relic Entertainment zapowiadał od jakiegoś czasu, że zamierza przeprowadzić testy drugiej odsłony swojej strategii. Rozpoczną się one nieco później niż planowano, bo gra zaliczyła opóźnienie związane ze zmianą właściciela producenta. Do niedawna funkcjonował on pod skrzydłami THQ, ale po upadku wydawcy wykupiła go firma Sega. Przedstawiciele studia zapewnili na początku tego miesiąca, że sytuacja się ustabilizowała, więc zespół wrócił do prac nad Company of Heroes 2.

Company of Heroes 2, podobnie jak wkrótce poprzednia część serii, skorzysta z platformy Steam, która zastąpi serwery oferowane przez firmę Quazal. Przejście pierwszego Company of Heroes na nową infrastrukturę nastąpi 8 kwietnia tego roku – pozytywnym aspektem tej zmiany jest to, że gra będzie nadal wspierana. Nie wiadomo jeszcze, czy testy „dwójki” zostaną przeprowadzone już na Steamie. Relic ujawnił za to, że serwery Company of Heroes 2 będą miały pewne nowe funkcje.

Company of Heroes 2 to strategia czasu rzeczywistego, w której pokierujemy Armią Czerwoną w latach 1941-1945. Relic buduje grę na fundamentach bardzo udanego pierwowzoru, modyfikując tylko pewne elementy. Zmianom ulegnie między innymi system osłon, mechanika poruszania się pojazdów i parę innych elementów. Ważną rolę podczas bitew odegrają warunki atmosferyczne. Company of Heroes 2 trafi do sklepów 25 czerwca 2013 roku w wersji na PC.

  1. Oficjalna strona Company of Heroes 2