Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 14:57

autor: Hed

Twórcy Company of Heroes 2 o połączeniu z Segą – sytuacja się stabilizuje, zamknięta beta w drodze

Jeden z producentów Company of Heroes 2 napisał, że studio Relic Entertainment szykuje się do przeprowadzenia zamkniętej bety gry. To próba uspokojenia fanów po dość trudnym okresie – zmianą właściciela związaną z upadkiem firmy THQ.

Company of Heroes 2 niedługo doczeka się zamkniętej bety. - Twórcy Company of Heroes 2 o połączeniu z Segą – sytuacja się stabilizuje, zamknięta beta w drodze - wiadomość - 2013-03-01
Company of Heroes 2 niedługo doczeka się zamkniętej bety.

Greg Wilson z Relic Entertainment skomentował niedawne wydarzenia, czyli upadek THQ i przejęcie studia przez firmę Sega. „Muszę przyznać, że wszyscy jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że możemy pracować z wydawcą o takiej historii” – napisał Wilson na blogu Segi. Deweloper jednocześnie uspokoił fanów czekających na Company of Heroes 2. Po perturbacjach związanych ze zmianą właściciela, Relic wrócił do prac nad grą i szykuje się do zamkniętej bety.

Obecnie zajmujemy się przygotowaniem gry pod kątem zamkniętej bety, o której będziemy mogli powiedzieć więcej już niedługo” – wytłumaczył przedstawiciel Relic Entertainment. Wilson dodał, że studio wróci do częstszego komunikowania się z fanami po wdrożeniu zmian wynikających z przejścia pod skrzydła Segi. Producent przekonuje także, że szykuje się świetny rok dla jego studia i zachęca do śledzenia jego profili w serwisach społecznościowych.

Więcej informacji o sytuacji wewnętrznej Relic Entertainment podano na forum Company of Heroes 2, gdzie czytamy, że kupno przez Segę nie wpłynęło na stan kadrowy studia. Deweloper zapewnia też, że przejście pod nową firmę nie sprawi problemów użytkownikom – wyjątek stanowią osoby, które zamówiły grę w sklepie THQ (pre-order można przenieść na Steama). Trudno powiedzieć czy cały proces wpłynie na datę premiery gry. Poznamy ją podobno w nieodległej przyszłości.

Zawirowania w studiu Relic Entertainment wiążą się z bankructwem firmy THQ, która była jego właścicielem. Wydawca przyparty do muru postanowił wystawić na aukcję swoje marki. W ten sposób Sega kupiła producenta za 26,6 miliona dolarów, wraz z prawami do Company of Heroes 2. Pozostałe własności intelektualne Relica, czyli Homeworld, czy Dawn of War, prawdopodobnie doczekają się osobnych aukcji. Nie wiadomo, czy Sega zainteresuje się także nimi.

  1. Oficjalna strona Company of Heroes 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Company of Heroes 2

Company of Heroes 2