Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 13:56

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Metro: Last Light ukaże się w maju

Firma Deep Silver, wydawca gry Metro: Last Light, podała datę premiery kontynuacji popularnej strzelanki Metro 2033. Do postapokaliptycznej Moskwy wrócimy w maju tego roku.

Moskwa w wydaniu z Metro: Last Light. - Metro: Last Light ukaże się w maju - wiadomość - 2013-03-01
Moskwa w wydaniu z Metro: Last Light.

Metro: Last Light pojawi się 14 maja 2013 roku w Ameryce Północnej i Łacińskiej, a 17 maja na pozostałych kontynentach – taką informację przekazała m.in. za pośrednictwem Facebooka firma Deep Silver (będąca częścią koncernu Koch Media), wydawca tego tytułu. Gra będzie dostępna na PC i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Producent Metro: Last Light, studio 4A Games (autorzy pierwszej części serii o tytule Metro 2033), zechce zapewne wykorzystać czas pozostały do premiery w celu wprowadzenia ostatnich poprawek i doszlifowania wszystkich elementów gry. Dr Klemens Kundratitz, szef Koch Media, przekonuje, że majowy termin wydania Metro: Last Light pozwoli dopracować tytuł i jednocześnie nie zmusi graczy do zbyt długiego czekania. Wtóruje mu Menno van der Bil z Deep Silver, dziękując jednocześnie fanom za ich cierpliwość.

Nie będzie to najprzyjemniejsze miejsce na świecie. - Metro: Last Light ukaże się w maju - wiadomość - 2013-03-01
Nie będzie to najprzyjemniejsze miejsce na świecie.

Warto pamiętać, że pierwotnie wydawcą gry miał być koncern THQ, który jednak, borykając się z problemami finansowymi, ogłosił upadłość. Prawa do tytułów z marki Metro podczas aukcji aktywów upadłego giganta nabyło Koch Media i to pod jego szyldem ukaże się Metro: Last Light. Tytuł pierwotnie zapowiadany był już na marzec tego roku, ale zawirowania wokół THQ spowodowały kilkumiesięczny poślizg. Mamy tylko nadzieję, że nie wpłynie to na jakość samej gry.

Metro: Last Light ukaże się w maju - ilustracja #3Metro: Last Light to kontynuacja gry Metro 2033, opartej na prozie rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Fabuła skupiać się będzie na dalszych losach Artema, znanego z kart książki i poprzedniej części cyklu gier jednego z ocalałych z nuklearnej zagłady. Akcja dziać będzie się zarówno w tunelach moskiewskiego metra, gdzie schronienie znaleźli ludzie, którzy przeżyli wojnę atomową, jak i na ulicach zniszczonej stolicy Rosji. Rozgrywka przedstawiona zostanie w konwencji pierwszoosobowej strzelanki z elementami survival horroru. W grze znajdziemy wyłącznie tryb single player. Polskim wydawcą będzie firma Techland.