Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 17:09

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Heroes & Generals – otwarta beta dostępna dla wszystkich

Dobra wiadomość dla fanów strzelanek MMO utrzymanych w klimatach drugiej wojny światowej. Rozpoczęły się otwarte beta testy Heroes & Generals, przeznaczonej do sieciowej rywalizacji gry łączącej elementy shootera FPP ze strategią i minigierkami na smartfony.

W Heroes & Generals spotkamy trzy tryby rozgrywki. - Heroes & Generals – otwarta beta dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2013-03-01
W Heroes & Generals spotkamy trzy tryby rozgrywki.

Właśnie ruszyły otwarte dla wszystkich beta testy Heroes & Generals, nietypowego projektu przeznaczonego do rozgrywki wieloosobowej, przedstawiającego realia drugiej wojny światowej. Producentem tego tytułu jest duńskie studio Reto-Moto, założone przez byłych pracowników IO Interactive, firmy znanej przede wszystkim z serii Hitman. Aby wziąć udział w testach, należy zarejestrować się na stronie internetowej gry.

Zapowiadany na sierpień tego roku tytuł ma być darmowy, z systemem mikropłatności. Nietypowość Heroes & Generals polega na trzech odmiennych typach rozgrywki, które oferuje. Najważniejszym z nich jest sieciowa strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. W ramach tego trybu stają naprzeciwko siebie gracze reprezentujący armie niemiecką i aliancką, mając do wykonania różnego rodzaju zadania. Mapy są duże, ponieważ twórcy przewidzieli możliwość kierowania pojazdami, istnieje również podział na klasy postaci. Przebieg gry przypomina więc Battlefield 1942.

Strzelanie. - Heroes & Generals – otwarta beta dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2013-03-01
Strzelanie.

To, co odróżnia Heroes & Generals od innych strzelanek MMO, to dwa pozostałe, oddzielne tryby rozgrywki, mianowicie strategia rozgrywana na dwuwymiarowej mapie w oknie przeglądarki internetowej – decyzje na niej podejmowane wpływają na przebieg starć w trybie FPP, m.in. poprzez odpowiednie przygotowanie obrony, ustalanie kierunku natarcia wojsk czy wsparcie dodatkowymi jednostkami. Rozgrywka w tym trybie podobna jest do klasycznych strategii w stylu Panzer General.

Strategię. - Heroes & Generals – otwarta beta dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2013-03-01
Strategię.

Ostatnią częścią zabawy są minigierki dostępne w aplikacji Heroes & Generals: Mobile Command na smartfony z systemem iOS i Android. Pozwalają one m.in. na wspieranie działań wojennych poprzez prowadzenie ataków powietrznych czy też dekodowanie wiadomości obcego wywiadu.

Minigierki. - Heroes & Generals – otwarta beta dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2013-03-01
Minigierki.

Jak Heroes & Generals wygląda w akcji, możecie przekonać się grając w otwartą betę lub oglądając nowy trailer: