Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 19:40

autor: Góral

Szczegóły dotyczące przeniesienia sieciowych usług Company of Heroes na Steamworks

Firma Relic Entertainment, deweloper gry Company of Heroes 2, ujawniła szczegóły przeniesienia systemu online gry Company of Heroes na platformę Steamworks. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że datę startu zamkniętych beta testów "dwójki" poznamy w przyszłym tygodniu.

W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o planach przeniesienia gier Company of Heroes i Company of Heroes 2 na platformę Steamworks. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły na ten temat, a także wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Ponadto w przyszłym tygodniu ujawnione zostaną informacje odnośnie startu beta testów „dwójki”.

Sieciowy system gry Company of Heroes obsługiwany będzie przez Steamworks. - Poznaliśmy szczegóły dotyczące przeniesienia sieciowych usług Company of Heroes na Steamworks - wiadomość - 2013-03-21
Sieciowy system gry Company of Heroes obsługiwany będzie przez Steamworks.

Na stronie COH2.org opublikowano list Grega Wilsona, producenta gry Company of Heroes 2, do społeczności skupionej wokół uznanej serii. Wyjaśniono, że obecny system online obsługiwała firma Quazal, która została w 2010 roku wykupiona przez Ubisoft. W zeszłym roku dowiedziano się, że serwis wspierający „jedynkę” zostanie wyłączony i postanowiono przenieść jego obsługę do Steamworks. Najpierw zajmijmy się jednak częścią drugą.

Gra zadebiutuje na rynku 25 czerwca bieżącego roku, ale to już wiemy od dwóch tygodni. W przyszłym tygodniu poznamy datę premiery zamkniętych beta testów. Oprócz tego obiecano wkrótce podzielić się informacjami dotyczącymi nowych funkcji serwerów. Nieco więcej wiemy o Company of Heroes.

8 kwietnia gra będzie już gotowa na platformie Steamworks. Używając na Steamie klucza z oryginalnej wersji, uzyskamy dostęp do nowej edycji. Trzeba będzie tylko założyć nowe konto i cieszyć się grą. 7 maja zostaną wyłączone serwery firmy Quazal. Twórcy starają się stworzyć archiwum z finalnymi statystykami, rankingami, itd., ponieważ w innym przypadku dane te przepadną podczas przenosin na Steamworks. Ponadto deweloper pracuje nad narzędziami umożliwiającymi odzyskanie klucza do Company of Heroes dla osób, które nie mogą zalogować się już do Quazala. Obiecano także, że obie gry będą wspierane przez długi czas, z czego powinniśmy być niezmiernie zadowoleni.