Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 18:45

Cztery kobiety, które ożywiły Elizabeth z BioShock: Infinite – nowy film o kulisach produkcji

Cztery kobiety powołały do życia Elizabeth z BioShock: Infinite – poznacie je w nowym zwiastunie wypuszczonym przez studio Irrational Games i firmę 2K Games. U nas zobaczycie ten materiał w wersji z polskimi napisami.

Do ożywienia Elizabeth z BioShock: Infinite potrzeba było czterech kobiet.  - Cztery kobiety, które ożywiły Elizabeth z BioShock: Infinite – nowy film o kulisach produkcji - wiadomość - 2013-03-21
Do ożywienia Elizabeth z BioShock: Infinite potrzeba było czterech kobiet.

W BioShock: Infinite poznamy kobietę imieniem Elizabeth, która pojawia się w praktycznie wszystkich materiałach promocyjnych, wzbudzając duże zainteresowanie graczy. Jak stworzono tak wyrazistą i pełną emocji postać? Tego dowiecie się z nowego filmu omawiającego skomplikowany proces powoływania do życia wirtualnej bohaterki, w którym wzięły udział cztery różne panie. Przygotowaliśmy polską wersję materiału – napisy powinny włączyć się automatycznie.

Ken Levine, producent BioShock: Infinite, mówi w początkowych sekundach filmu, że postać Elizabeth jest kluczowa dla zbudowania klimatu w grze. Chodzi o to, że będzie ona towarzyszyła nam przez większość czasu i pomoże w zrozumieniu niezwykłego i jednocześnie niebezpiecznego podniebnego miasta Columbia. Nic dziwnego, że Irrational Games poświęciło jej bardzo dużo czasu i uwagi.

Postać Elizabeth współtworzą cztery kobiety. Aktorka Courtnee Draper użyczyła jej głosu. Druga z pań, Heather Gordon, pomogła w animowaniu Elizabeth nagrywając jej ruchy przy użyciu techniki przechwytywania ruchów ciała. Amanda Jeffrey zaprojektowała poziomy i zachowanie postaci tak, aby była ona autentyczna. Ostatnim elementem jest twarz – w tym przypadku Ken Levine zwrócił się o pomoc do rosyjskiej cosplayerki Anny „Ormeli” Molevy.

Od lewej: Anna Moleva, Amanda Jeffrey, Heather Gordon i Courtnee Draper.
Od lewej: Anna Moleva, Amanda Jeffrey, Heather Gordon i Courtnee Draper.

W BioShock: Infinite wcielimy się w detektywa, który musi udać się na pokład Columbii, podniebnego miasta, aby odnaleźć kobietę imieniem Elizabeth. Columbia to prawdziwy mikroświat odizolowany od reszty ludzkiej cywilizacji. W tych warunkach poznamy wiele przedziwnych postaci i zmierzymy się z nietuzinkowymi przeciwnikami. Gra wyjdzie 26 marca na pecetach, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 w angielskiej wersji językowej z bonusową przepustką sezonową na dodatki DLC.

  1. BioShock: Infinite - Tworzenie Elizabeth - Kobiety które powołały ją do życia (PL)