Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2015, 10:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The British Forces - Brytyjczycy debiutują w Company of Heroes 2

Na komputerach osobistych pojawił się kolejny samodzielny dodatek do strategii Company of Heroes 2 - The British Forces. Rozszerzenie pozwala pokierować tytułową armią brytyjską, w której skład wchodzi 15 nowych jednostek.

Company of Heroes 2: The British Forces, czyli armia z charakterem. - The British Forces - Brytyjczycy debiutują w Company of Heroes 2 - wiadomość - 2015-09-03
Company of Heroes 2: The British Forces, czyli armia z charakterem.

Na rynku zadebiutował trzeci samodzielny dodatek do gry strategicznej Company of Heroes 2The British Forces. Rozszerzenie, skupiające się na zmaganiach w multiplayerze, kupicie w polskich sklepach w cenach zaczynających się od około 49 zł. Do naszej dyspozycji oddano tytułową armię Wielkiej Brytanii, złożoną z przedstawicieli Anglii, Szkocji, Irlandii, Walii i Nowej Zelandii. W jej skład wchodzi 15 nowych jednostek. Dodatkowo deweloperzy udostępnili kilku dowódców posiadających wyjątkowe zdolności oraz 8 map. Wisienką na torcie są ulepszone animacje motion capture. Co ciekawe, ten element został poprawiony również we wcześniej udostępnionych armiach, a więc Stanów Zjednoczonych oraz niemieckiego Oberkommando, które pojawiły się w dodatku Armie Frontu Zachodniego.

Company of Heroes 2: The British Forces w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczna
  • Deweloper: Relic Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 3 września 2015 roku
  • Inne: samodzielne rozszerzenie gry Company of Heroes 2

Do tej pory Company of Heroes 2 doczekało się trzech samodzielnych dodatków. Pierwszym są Armie Frontu Zachodniego, koncentrujące się na multiplayerze. Następnie otrzymaliśmy rozszerzenie Ofensywa w Ardenach, przeznaczone dla miłośników single playera, a dzisiejszy projekt znacie z poprzedniego akapitu. Sama „podstawka” ukazała się na komputerach PC w połowie 2013 roku. Choć niepozbawiona wad, produkcja okazała się bardzo przyjemną grą dla miłośników wojennych RTS-ów.

Za tytuł odpowiada założone w 1997 roku studio Relic Entertainment. Firma specjalizuje się w projektach strategicznych i ma na swoim koncie takie gry jak Homeworld, Warhammer 40,000: Dawn of War czy też pierwszą odsłonę Company of Heroes. W 2004 roku deweloper został kupiony przez THQ, a w 2013 roku przejął go koncern Sega.