Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 września 2015, 10:20

Straight Outta Compton, Wakacje, Transporter - weekendowe premiery filmowe

Pierwszy weekend września w rodzimych kinach oferuje sześć premier, z których wybrałem dla Was trzy: historię składu N.W.A. w Straight Outta Compton, komediowe Wakacje i sensacyjny Transporter.

Straight Outta Compton

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Oto film skazany na sukces. Biografia, dramat, kawał współczesnej historii i muzyczna encyklopedia w jednym. Straight Outta Compton pokazuje historię pięciu młodych mężczyzn mieszkających w Compton, w Kalifornii, jednym z bardziej niebezpiecznych miast w Stanach Zjednoczonych drugiej połowy lat 80-tych. Gdy spotkali się i przekuli swoje doświadczenia i opowieści w muzykę, popkultura została zmieniona na zawsze. Pojawił się skład N.W.A., główny gracz na scenie gangsta rapu i stylu z zachodniego wybrzeża. Film Graya został doceniony tak przez krytyków, jak i widzów. Fani hip-hopu i rapu na pewno mają tę produkcję na swoich radarach, a wszyscy pozostali, którzy interesują się muzyką popularną, również nie powinni skreślać Straight Outta Compton.

 1. Reżyseria: F. Gary Gray
 2. Grają: O’Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell, Neil Brown Jr.

Transporter: Nowa moc

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Po trzech odcinkach Transportera z Jasonem Stathamem przyszła pora na remake, reboot i sequel w jednym. Czy potrzebny? To się okaże, choć pierwsze recenzje nie są specjalnie pozytywne (poza tą na IGN, która chwali kreację głównego bohatera i nawał wysokooktanowej akcji). Opowieść o piekielnie skutecznym kurierze przewożącym różnego rodzaju delikatne przesyłki nadal bazuje na haśle „nie zaglądaj do paczki, albo będą kłopoty”. Znany z Gry o Tron Ed Skrein do paczki zagląda, więc są kłopoty. Wybuchowe, wyścigowe i seksowne. Nowa moc podąża ścieżką utartą przez niezliczone filmy sensacyjne i jako taka na pewno znajdzie swoją publiczność.

 1. Reżyseria: Camille Delamarre
 2. Tytuł oryginalny: The Transporter Refueled
 3. Grają: Ed Skrein, Ray Stevenson, Gabriella Wright

W nowym zwierciadle: Wakacje

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Trzecim filmem tego weekendu jest następna kontynuacja, która jest przy okazji odświeżeniem starej marki. Gdy ponad trzy dekady temu rodzina Griswoldów jechała na wakacje do parku rozrywki Walley World, wszyscy wyszli na tym spotkaniu dobrze – kina, widzowie, wytwórnia... Teraz debiutujący na stanowiskach reżyserskich młodzi panowie scenarzyści przedstawią historię syna rodziny Griswoldów. Rusty wraz ze swoimi najbliższymi, uroczą żoną i dwoma synkami, z których to młodszy terroryzuje starszego, wyrusza na taką samą wyprawę, co oczywiście będzie pretekstem do wielu lepszej i gorszej jakości żartów, wykorzystywania sprawdzonych motywów i nowych pomysłów. Dobrych wulgarnych komedii rodem z USA było ostatnio naprawdę sporo, więc Wakacje mają wysoko ustawioną poprzeczkę.

 1. Reżyseria: John Francis Daley & Jonathan M. Goldstein
 2. Tytuł oryginalny: Vacation
 3. Grają: Ed Helms, Christina Applegate, Chris Hemsworth, Leslie Mann

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Pieśń słonia (Xavier Dolan w dramacie o psychatrze próbującycm wyciągnąć informacje od pacjenta swojego zaginionego kolegi po fachu),
 2. Szkolna imprezka (niemiecka komedia o gangsterze zatrudniającym się jako nauczyciel w gimnazjum, wszystko po to, by zdobyć ukryty łup),
 3. Mur (polski dramat o klasowych różnicach dużym mieście).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.