Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2015, 09:57

Star Wars: Battlefront na PC także bez przeglądarki serwerów

Wczoraj donosiliśmy, że w konsolowej wersji gry Star Wars: Battlefront nie otrzymamy przeglądarki serwerów. Firma Electronic Arts potwierdziła, że opcja ta będzie niedostępna również na PC.

Obawy graczy się sprawdziły – także na PC nie otrzymamy możliwości swobodnego wybierania serwerów. - Star Wars: Battlefront na PC także bez przeglądarki serwerów - wiadomość - 2015-09-03
Obawy graczy się sprawdziły – także na PC nie otrzymamy możliwości swobodnego wybierania serwerów.
Star Wars: Battlefront na PC także bez przeglądarki serwerów - ilustracja #2

To nie pierwszy raz, kiedy nowa gra „Elektroników” przysparza sobie wrogów wśród graczy. Głosy niezadowolenia wywołała chociażby informacja o tym, że w Battlefroncie zabraknie kampanii z prawdziwego zdarzenia (zamiast tego będziemy mogli co najwyżej postrzelać się z botami) – twórcy stwierdzili wówczas, że i tak mało kto by w nią zagrał. Źle przyjęta została także wiadomość, że nie usiądziemy za sterami myśliwców Y-wing.

Złych informacji na temat nadchodzącego Star Wars: Battlefront ciąg dalszy. Wczoraj informowaliśmy, że gra w wersji konsolowej nie doczeka się przeglądarki serwerów. Wielu graczy miało nadzieję, że opcja ta, dostępna w większości sieciowych FPS-ów, pojawi się przynajmniej na PC. Niestety, Electronic Arts w poście na Twitterze szybko ją rozwiało – także na komputerach nie będziemy mogli sami wybrać serwera, na którym chcielibyśmy grać. Zamiast tego twórcy zaoferują nam nowy, oparty na umiejętnościach system matchmakingu (o którym nadal nie powiedziano nic konkretnego), dokładnie tak samo, jak na konsolach. Decyzja ta raczej nie przysporzyła firmie wielbicieli – na portalach społecznościowych wiele osób otwarcie określa ją jako idiotyczną i zapowiada, że odpuści sobie z tego powodu zakup Battlefronta. I trudno się dziwić, bo brak przeglądarki oznacza brak serwerów dedykowanych, a także informacji na temat liczby graczy czy pingu.

Jak zadziała rozwiązanie z matchmakingiem? O tym wybrana grupa graczy przekona się w październiku, kiedy to ruszy otwarta beta. Jak dotąd prace nad Battlefrontem obfitowały w sukcesy – dzieło EA DICE szybko stało się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku, a podczas targów gamescom w ubiegłym miesiącu zostało nawet ogłoszone najlepszą grą imprezy. O tym, czy przyćmi je coraz większa ilość negatywnych informacji, dowiemy się 17 listopada (19 w Polsce), kiedy to produkcja trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: Battlefront
  2. Graliśmy w Star Wars: Battlefront – epickie bitwy w kultowych myśliwcach w trybie Eskadra
  3. Star Wars: Battlefront – kompendium wiedzy