Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2015, 12:40

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront - ujawniono Blast, czyli drużynowy deathmatch

Zespół DICE ujawnił konkrety na temat kolejnego trybu multiplayer, jaki zaoferuje gra Star Wars: Battlefront. Nazwany on został Blast i stanowi wariację na temat drużynowego deathmatcha.

Tryb Blast to nic innego jak znany i lubiany drużynowy deathmatch. - Star Wars: Battlefront - ujawniono tryb drużynowego deathmatcha nazwany Blast - wiadomość - 2015-07-31
Tryb Blast to nic innego jak znany i lubiany drużynowy deathmatch.

Studio DICE ujawniło kolejny tryb multiplayer, jaki znajdziemy w grze Star Wars: Battlefront. Nazwany on został Blast i w praktyce stanowi wersję popularnego w strzelankach drużynowego deathmatcha. Zmierzą się w nim ze sobą dwie maksymalnie dziesięcioosobowe grupy rebeliantów i sługusów Imperium. Przewidziane zostaną dwa sposoby osiągnięcia wygranej: zatriumfuje ta drużyna, która jako pierwsza uzyska sto punktów (przydzielanych za zabijanie wrogów) lub ta, która będzie miała więcej punktów po upływie dziesięciominutowego limitu czasowego.

Niewielka skala potyczek tego typu jest powodem, dla którego autorzy intensywnie pracują nad szeregiem map dopasowanych specjalnie do rozgrywek w Blast. Będziemy mogli walczyć m.in. w lodowych tunelach na Hoth lub w piaszczystych kanionach na Tatooine, a wszystkie te poziomy będą miały wyraźnie mniejsze rozmiary niż standardowe, tak aby odpowiednio podkręcić tempo akcji. Co godne pochwały, każdy z nich zostanie także zaprojektowany od zera, zamiast być jedynie przyciętą wersją większego pola bitewnego.

Star Wars: Battlefront - ujawniono tryb drużynowego deathmatcha nazwany Blast - ilustracja #2

Ponadto na oficjalnym blogu autorzy odpowiedzieli na niektóre z pytań fanów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że odwiedzającym targi gamescom udostępniona zostanie grywalna wersja projektu, pozwalająca na przetestowanie trybu Blast. Ponadto twórcy zapewnili, że wysokie wymagania sprzętowe technicznej alfy nie są ostateczne i pełna wersja będzie lepiej zoptymalizowana.

Odniesiono się także do kwestii bohaterów. Na razie poznaliśmy trzech – Dartha Vadera, Luka Skywalkera i Bobę Fetta, ale wkrótce twórcy ujawnią kolejnych. Te postacie będą bardzo potężne, dlatego pojawią się jedynie tylko w specjalnie zaprojektowanych z myślą o nich mapach i trybach. Ponadto potwierdzono, że w misjach survivalowych pokierujemy wyłącznie rebeliantami. Możliwość wcielenia się w popleczników Imperium dostępna będzie jednak w odrębnych misjach bitewnych.

Przypomnijmy na koniec, że Star Wars: Battlefront zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz Playstation 4. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku.

  1. Zapowiedź gry Star Wars: Battlefront
  2. Kompendium wiedzy o grze Star Wars: Battlefront
  3. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: Battlefront