Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2015, 08:45

autor: Góral

Star Wars: Battlefront bez przeglądarki serwerów na konsolach

Przedstawiciel firmy Electronic Arts wyjawił na forum Reddit, że w konsolowej wersji strzelanki Star Wars: Battlefront zabraknie przeglądarki serwerów, pozwalającej wybrać mecz, do którego chcemy dołączyć.

Star Wars: Battlefront - Atak AT-AT jednym z dostępnych w becie trybów. - Star Wars: Battlefront bez przeglądarki serwerów na konsolach - wiadomość - 2015-09-02
Star Wars: Battlefront - Atak AT-AT jednym z dostępnych w becie trybów.

Wczoraj informowaliśmy, że w przyszłym miesiącu wyczekiwana strzelanka Star Wars: Battlefront doczeka się beta testów na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach PC. Przy okazji dowiedzieliśmy się pewnej nowej rzeczy. Na forum Reddit zadano bowiem pytanie, czy na konsolach będzie dostępna przeglądarka serwerów. Przedstawiciel Electronic Arts stwierdził, że: „Star Wars: Battlefront nie zaoferuje przeglądarki serwerów, ale wykorzysta nowy system matchmakingu oparty na umiejętnościach”. O ile samo pytanie dotyczyło tylko wersji na urządzenia Sony i Microsoftu, to niewykluczone, że odpowiedź nawiązuje do wszystkich platform sprzętowych, na jakich ukaże się nowa gra studia DICE. Przedstawiciel EA nie sprecyzował czy na PC-tach sytuacja będzie wyglądać tak samo, więc musimy poczekać na dalsze wyjaśnienia. Tak czy siak, z pewnością wiele osób poczuje się zawiedziona brakiem rzeczonej funkcji.

Z innych postów pracownika EA dowiedzieliśmy się, że o ile beta testy będą otwarte, tak trzeba będzie się do nich zarejestrować. Zapisy wystartują wkrótce na oficjalnej stronie i każdy, kto wyrazi chęć uczestnictwa w zabawie otrzyma wejściówkę.

Star Wars: Battlefront bez przeglądarki serwerów na konsolach - ilustracja #3

Star Wars: Battlefront to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w 2004 roku. Najnowsza część tworzona jest przez studio DICE i przeznaczona będzie głównie do zabawy w multiplayrze, aczkolwiek deweloperzy umożliwią wykonywanie specjalnych misji dla jednego gracza, w których trzeba np. odpierać kolejne fale wrogów. Tytuł rozwinie jednak skrzydła dopiero w trybach wieloosobowych, w których uczestniczyć ma maksymalnie 40 graczy.

Gra zadebiutuje w Polsce na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC 19 listopada bieżącego roku.