Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2016, 09:46

autor: Adrian Werner

Zwiastun dodatku Star Wars: Battlefront – Gwiazda Śmierci pokazuje fragmenty rozgrywki

Studio DICE i firma Electronic Arts opublikowały zwiastun dodatku Star Wars: Battlefront – Gwiazda Śmierci. Ujawniono również, kiedy to rozszerzenie zadebiutuje na rynku. Tradycyjnie posiadacze przepustki sezonowej dostaną DLC dwa tygodnie wcześniej.

Firma Electronic Arts opublikowała zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki z dodatku Gwiazda Śmierci (ang. Death Star) do sieciowej strzelanki Star Wars: Battlefront. Przy okazji ujawniono również, kiedy ukaże się to rozszerzenie. Posiadacze przepustki sezonowej otrzymają je 20 września, a reszta graczy będzie mogła nabyć to DLC dwa tygodnie później, czyli 4 października.

Star Wars: Battlefront - Gwiazda Śmierci ma być dodatkiem niesamodzielnym, więc do działania wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry. Rozszerzenie ukaże się na te same platformy, co Star Wars: Battlefront, czyli na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Przypomnijmy, że dodatek wprowadzi do gry dwóch nowych bohaterów - łowcę nagród imieniem Bossk oraz ulubionego przez fanów Chewbaccę. Na oficjalnej stronie pojawił się poświęcony im krótki artykuł. Projektując te postacie autorzy starali się, aby ich dodanie wprowadziło do rozgrywki element chaosu i nieprzewidywalności. Włochaty Wookie będzie wolniejszy niż ludzie, ale wynagrodzi to znacznie większą odpornością na obrażenia, a jego kusza również ma być potężniejsza niż wersje tej broni noszone przez zwykłych żołnierzy. Z kolei Bossk wyposażony zostanie w zdolność regeneracji utraconego zdrowia, co wymagać ma polowania na przeciwników.

Zwiastun dodatku Star Wars: Battlefront – Gwiazda Śmierci pokazuje fragmenty rozgrywki - ilustracja #1

Rozszerzenie zaoferuje także nowe mapy, osadzone zarówno we wnętrzu tytułowej Gwiazdy Śmierci, jak i w otaczającej ją przestrzeni kosmicznej. Nie zabraknie także nowych pojazdów, broni oraz gwiezdnych kart.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront ukazało się 17 listopada ubiegłego roku, w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4. W grudniu dostaliśmy mały dodatek Bitwa o Jakku, a po nim wyszły dwa duże rozszerzenia zatytułowane Zewnętrzne Rubieże oraz Bespin. Gwiazda Śmierci jest przedostatnim sporym DLC. W planach jest jeszcze Łotr 1: Scarif, którego premiera nastąpi w grudniu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy