Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 września 2016, 10:53

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 17-18 września (This War of Mine, Lara Croft GO, Football Manager Mobile 2016)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak This War of Mine, Lara Croft GO, Football Manager Mobile 2016, Leo's Fortune, LIMBO, Might & Magic: Clash of Heroes, Motorsport Manager, Metal Slug 3, Sorcery! i Call of Duty: Black Ops Zombies.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Lara Croft GO

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł / Windows Phone: 4,50 zł

Ostatnimi czasy regularnych przecen doczekuje się dopieszczona pod każdym względem, turowa gra logiczna Lara Croft GO. Jedna z najlepszych pozycji mobilnych 2016 roku zachwyca przy tym typową dla serii przygodową nutą. Największa wada produkcji – krótka kampania fabularna – odeszła w niepamięć wraz z wypuszczeniem darmowej aktualizacji The Shard of Life (26 nowych wyzwań). W efekcie twórcom udało się niemal dwukrotnie wydłużyć czas gry.

This War of Mine

Android: 15,99 zł

Znakomitą, survivalową grę wojenną This War of Mine w wersji na Androida możecie aktualnie nabyć za ledwie 15,99 złotych. Jeśli mnie pamięć nie myli, to największa obniżka w historii. W This War of Mine pomagamy grupie cywili przetrwać oblężenie miasta. W grze zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z dzieła 11 bit studios wyjątkowe doświadczenie.

Football Manager Mobile 2016

Android: 14,99 zł

66-procentową przeceną objęto mobilną odsłonę piłkarskiego menedżera Football Manager. Football Manager Mobile 2016 kontynuuje tradycje poprzednich części Football Manager Handheld, jednocześnie rozbudowując niektóre elementy, np. tryb meczowy i moduł szkoleniowy. Mimo to w dalszym ciągu mamy tu do czynienia z mocno uproszczoną wersją pecetowego Football Manager (bardziej zbliżone doświadczenie oferuje znacznie droższe Football Manager Touch 2016). Gracz wciela się w menedżera drużyny piłkarskiej i rozwija ją, celując w najważniejsze trofea. Gra korzysta z obszernej bazy danych, obejmującej kluby z czternastu lig, głównie europejskich. Do zadań użytkownika należy m.in. dokonywanie transferów, planowanie treningu, ustalanie składu, kształtowanie taktyki, a także dbanie o finanse klubu.

Leo's Fortune

Android: ok. 9 zł

Kolejnej w tym roku, 60-procentowej obniżki ceny doczekała się wielokrotnie nagradzana platformówka Leo’s Fortune. Produkcja, w której przejmujemy kontrolę nad futrzaną, wąsatą kulką, to znakomita zręcznościówka, w której nie brakuje przemyślanych zagadek (głównie środowiskowych), bazujących przede wszystkim na wykorzystywaniu silnika fizycznego. Wisienką na torcie jest dopracowana, dwuwymiarowa warstwa wizualna.

LIMBO

Android: ok. 5 zł

Za kilka złotych kupicie obecnie kultową platformówkę Limbo. Dzieło duńskiego studia PlayDead przerosło wszelkie oczekiwania, stając się inspiracją dla wielu twórców gier. Limbo zapewnia nie tylko wyjątkowe doznania artystyczne. Przygody chłopca, wyruszającego na poszukiwania siostry, oferują również dopracowany gameplay, pełen wyzwań zręcznościowych i logicznych. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym, bardzo przygnębiającym klimacie.

Might & Magic: Clash of Heroes

Android: ok. 4 zł

Firma Ubisoft zdecydowała się obniżyć, i to znacznie, bo o 80%, cenę androidowej wersji gry Might & Magic: Clash of Heroes. Produkcja stanowi bardzo udane połączenie kilku gatunków: cRPG, gry logicznej i strategii turowej. Wszystko to przyozdobiono piękną, dwuwymiarową szatą graficzną. Wysoka jakość wykonania Might & Magic: Clash of Heroes zaowocowała świetnymi ocenami  i uznaniem wśród graczy.

Motorsport Manager

Android: 0,99 zł

Ledwie 99 groszy kosztuje obecnie wyścigowy manager Motorsport Manager. W produkcji autorstwa Christiana Westa zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce.

Wyprzedaż gier studia SNK Playmore (Android) – m.in. Garou: Mark of the Wolves i Metal Slug 3

Firma SNK Playmore przeceniła wybrane produkcje ze swojego mobilnego katalogu. Taniej kupicie aktualnie trzy bijatyki: Fatal Fury Special, Garou: Mark of the Wolves oraz The King of Fighters ’98, a także trzecią odsłonę kultowej serii dwuwymiarowych strzelanek Metal Slug. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Wyprzedaż gier z serii Sorcery! (Android/iOS)

Za 1/5 dotychczasowej ceny zakupicie obecnie każdą z trzech odsłon serii Sorcery!. Cykl stanowi kompleksową adaptację papierowej paragrafówki autorstwa Steve’a Jacksona, wydawanej w latach 80. XX wieku. Jego akcja toczy się w fascynującej krainie fantasyTitan.Podczas zabawy gracze eksplorują wirtualny świat, rozwijają bohatera, toczą bitwy z przeciwnikami oraz podejmują masę decyzji, kierujących fabułę na odmienne tory. Całość robi olbrzymi wrażenie – adaptacja została przygotowana z rozmachem, co widać także po dopracowanej szacie graficznej, oferującej rozmaite animacje i scenki przerywnikowe.

Wyprzedaż kolejnych odsłon serii Goat Simulator (Android) – Waste of Space i MMO Simulator

Studio Coffee Stain poszerzyło ubiegłotygodniową promocję Goat Simulator o kolejne dwa samodzielne rozszerzenia: Waste of Space (akcja zostaje przeniesiona w daleką przyszłość i klimaty science fiction) oraz MMO Simulator (dodatek przemienia balansującą na granicy absurdu produkcję w humorystyczną grę MMO). Pełna oferta prezentuje się następująco:

  • Goat Simulator: Waste of Space – Android: ok. 9 zł
  • Goat Simulator: MMO Simulator – Android: ok. 9 zł

Call of Duty: Black Ops Zombies

Android: ok. 8 zł

Wyszperaliśmy również coś dla fanów serii Call of Duty. Black Ops Zombies to survivalowa strzelanka z zombiakami w roli głównej, osadzona w realiach podserii Black Ops. Produkcja oferuje sieciowy tryb wieloosobowy dla czterech osób, mogących wcielić się w bohaterów pierwszego Black Ops na konsole i PC: Tanka Dempseya, Nikolaia Belinskiego, Takeo Masaki lub Edwarda Richtofena. Mimo kilku lat na karku tytuł pozostaje godną uwagi pozycją dla fanów tego typu rozrywki.

The Dark Knight Rises

Android: ok. 6 zł

The Dark Knight Rises to przygodowa gra akcji, stworzona na licencji filmu Mroczny Rycerz powstaje w reżyserii Christophera Nolana. Jest to produkcja dopieszczona wizualnie, oferująca duży otwarty świat, satysfakcjonujący, choć nazbyt banalny system walki, a także dużo zawartości. Niestety, kiepsko działająca kamera, irytujący model sterowania oraz puste ulice Gotham, psujące atmosferę tego wyjątkowego miasta, skutecznie uniemożliwiają wystawienie jej wysokich not. Fanom Batmana powinna  jednak przypaść do gustu – szczególnie w tak niskiej cenie.

Out There Chronicles

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

Francuskie studio Mi-Clos przeceniło swoją najnowszą produkcję – przygodówkę paragrafową, a raczej graficzną opowieść Out There Chronicles z drobnymi elementami RPG, osadzoną w realiach znanych z eksploracyjnej strategii kosmicznej Out There. W grze śledzimy losy samotnego astronauty, który trafia do odległej galaktyki i musi poradzić sobie z zastaną sytuacją. Rozgrywka sprowadza się do czytania opisów wydarzeń, którym towarzyszą grafiki i animacje, a także wybierania między kilkoma różnymi reakcjami na rozgrywające się wydarzenia. Podjęte w ten sposób decyzje kierują fabułę na odmienne tory.

Bridge Constructor Stunts

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

Za połowę ceny kupicie teraz zręcznościową grę logiczną Bridge Constructor Stunts. Firma Headup Games i studio Clockstone zaoferowały tym razem nieco odmienne doświadczenie. W Stunts skupiamy się bowiem na konstruowaniu nie tyle mostów, a skomplikowanych torów przeszkód. Wszystko po to, aby umożliwić pojazdom dotarcie do mety w jednym kawałku. Z wykorzystaniem doskonale znanego edytora stawiamy rampy, skocznie i platformy, licząc na to, że obrana strategia okaże się trafiona. Co ciekawe, wybudowane tory testujemy własnoręcznie, gdyż gra oddaje w nasze ręce pełną kontrolę nad pojazdem mającym osiągnąć metę.

Humble Mobile Bundle 20 – m.in. Cloud Chasers, Tomb Raider 1 i 2, Cosmonautica

Trwa dwudziesta edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier przeznaczonych na smartfony i tablety z Androidem. W ostatnich dniach zestaw został rozszerzony o dwie pozycje: No Thing oraz Circa Infinity. Otrzymają je osoby, które wpłaciły lub wpłacą minimum 4,14 dolary, czyli około 16 złotych (aktualna średnia ze wszystkich wpłat). Akcja dobiegnie końca 19 września.

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: