Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Call of Duty: Black Ops Zombies (iOS)
OkładkaCall of Duty: Black Ops Zombies (iOS)

Call of Duty: Black Ops Zombies

Mobilny spin-off cyklu Call of Duty stworzony przez zespół Ideaworks Game Studio, który wcześniej przygotował również Call of Duty: World at War Zombies.

Akcji | zombie | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Black Ops Zombies Premiera

1gru2011

iOS

7wrz2012

AND

producent: Ideaworks wydawca: Activision Blizzard

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops Zombies

Call of Duty: Zombies

Dead Space (2011)

Gunfire Reborn

Call of Duty: Black Ops Zombies jest kontynuacją mobilnego spin-offa kultowego cyklu Call of Duty, który ukazał się w listopadzie 2009 roku wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS. Za stworzenie gry odpowiada ponownie Ideaworks Game Studio, zajmujące się przez wiele lat mobilnymi wersjami hitów największych wydawców gier.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, rozgrywka koncentruje się wyłącznie na znanym z serii macierzystej, entuzjastycznie przyjętym przez graczy trybie Zombie, który zapoczątkowany w 2008 roku zdążył stać się jednym ze znaków rozpoznawczych cyklu Call of Duty. Naszym zadaniem jest więc ponownie przetrwanie ataków nacierających fal zombiaków. Tym razem jednak w grze wykorzystano tło fabularne, postaci bohaterów oraz mapy, pochodzące z wydanego w 2010 roku Black Ops.

W grze wcielamy się w jednego z bohaterów tej gry: Tanka Dempseya, Nikolaia Belinskiego, Takeo Masaki lub Edwarda Richtofena. Dostępne są także cztery wybrane postaci, znane z ukrytego trybu Dead Ops Arcade, który w grze głównej odblokowywaliśmy, wpisując „DOA” na komputerze CIA. Nowym bohaterom oddano do dyspozycji rozszerzony arsenał broni (włącznie z dodanymi nieco później: ray gunem, monkey bomb i karabinem SPAS-12). Wprowadzono także voice-chat między graczami i opcję zakupu za realną gotówkę ekwipunku oraz pakietów szybkiego wskrzeszenia.

Oprawa gry stoi na podobnym poziomie, jak w pierwowzorze z roku 2009 i daleko jej do konsolowego oryginału. W zamian za to otrzymujemy jednak zwariowane, w pełni arcade’owe uzupełnienie pełnoprawnej odsłony serii, dające graczom możliwość eliminacji setek obcych także na urządzeniach mobilnych. Autorzy zadbali też o dopracowanie modelu sterowania (ekran dotykowy lub akcelerometr), a także opcje zabawy w trybie multiplayer (maksymalnie dwie osoby przez Wi-Fi lub do czterech graczy przez internet).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Call of Duty: Black Ops Zombies: 18+

iOS
AND