Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWPWWWANDiOS
Okładka Dead Trigger 2 (AND)
OkładkaDead Trigger 2 (AND)

Dead Trigger 2

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | zombie | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Trigger 2 Premiera

23paź2013

AND iOS

20lut2014

WWW

10mar2015

WP

Dead Trigger 2 to kontynuacja zręcznościowej strzelanki FPS autorstwa studia Madfinger Games. Jest to zasłużony dla rynku gier mobilnych deweloper, mający na swoim koncie takie hity jak serie Shadowgun i Samurai. Tytuł ukazał się w pierwszej kolejności na popularnych platformach przenośnych, choć opracowana została również wersja przeznaczona dla serwisu społecznościowego Facebook.

W odróżnieniu od części pierwszej, tytuł został znacznie rozbudowany. Gracz wciela się w jednego z wielu ocalałych, którzy starają się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Tym razem nie walczymy więc tylko o swoje bezpieczeństwo, lecz o losy całego świata. Co ciekawe, akcja Dead Trigger 2 rozgrywa się nieprzerwanie, jak w typowym tytule MMO. Oznacza to, że w podczas premiery świat gry wyglądał inaczej, niż rok czy dwa po debiucie.

Rozgrywka nie odbiega zbytnio od standardowych gier z gatunku FPS. Gracz, operując wieloma rodzajami broni, wykonuje różnorakie zadania, które jednak sprowadzają się głównie do zabijania zombie. W tym celu udostępniono karabiny, pistolety, strzelby i inne śmiercionośne narzędzia, przy czym niektóre są dostępne do kupienia wyłącznie za prawdziwe pieniądze. Przeciwnicy natomiast dzielą się na kilka typów, z których jedne są słabsze, inne silniejsze, kolejne szybsze, itd.

Jak na produkcję przeglądarkową, stworzony na silniku Unity Dead Trigger 2 prezentuje dość wysoki poziom oprawy graficznej. Produkcję oparto na modelu biznesowym free-to-play, dzięki czemu rozgrywka jest darmowa, jednak twórcy zaimplementowali w grze system mikropłatności. Oznacza to, że za prawdziwe pieniądze można kupować nową broń i gadżety ułatwiające rozgrywkę.

Minirecenzja Dead Trigger 2 – przyzwoita kontynuacja niezłego FPS-a

PLUSY:
  1. Misje są bardziej zróżnicowane niż w pierwszej części;
  2. Jeszcze ładniejsza oprawa graficzna;
  3. Baza i jej rozwijanie wprowadza do rozgrywki większą głębię.
MINUSY:
  1. System mikropłatności daje się we znaki – rozwijanie bazy zmusza do żmudnego grindowania albo płacenia;
  2. Mało oryginalna strzelanka.

Czeskie studio Madfinger Games to jeden z najlepszych zespołów deweloperskich tworzących gry akcji. Firma zadebiutowała w 2009 roku ciepło przyjętym Samurai: Way of the Warrior, by w kolejnych latach wypuścić takie perełki jak Samurai II: Vengeance, Shadowgun oraz oczywiście Dead Trigger. Ostatnia z wymienionych zdobyła serca graczy przede wszystkim oprawą graficzną nie z tej ziemi (oczywiście jak na możliwości ówczesnych urządzeń mobilnych) oraz zupełnie niezłym gameplayem. Nic dziwnego więc, że produkcja po roku doczekała się kontynuacji, ale czy jest ona równie dobra, co oryginał?

Jedną z największych zalet Dead Trigger 2 jest oprawa graficzna. Ekipa Madfinger Games ponownie przywiązała do tego elementu mnóstwo uwagi, dzięki czemu to, co widzimy na ekranie podczas zabawy momentami zapiera dech w piersi. Obraz jest bardzo wyostrzony, otoczenie i zombie pełne detali, a bajery pokroju kropli wody przesłaniającej nam wizję tylko dopełniają całości pozytywnych wrażeń. Nieco gorzej wypada udźwiękowienie, choć podstawowym elementom pokroju strzałów, wybuchów i stękania nieumarłych nie można nic zarzucić.

Rozgrywka doczekała się pewnych usprawnień. Przede wszystkim zatroszczono się o większe zróżnicowanie misji, wiec zabawa nie jest już tak monotonna, jak poprzednio. Pojawiła się także baza, w której wytwarzamy różne przedmioty, np. materiały wybuchowe czy apteczki. Zapewnia to dodatkową głębię, gdyż rozwijając schronienie, uzyskujemy dostęp do nowych możliwości, stając się szybszymi i potężniejszymi zabijakami, ale…

Dead Trigger 2 to gra free-to-play, więc już pewnie wiecie, że wyżej opisany rozwój bazy zmusza nas albo do płacenia, albo do monotonnego, nierzadko bardzo długiego grindowania, co po prostu nie jest przyjemne.

Z jednej strony ekipa Madfinger Games dokonała w przypadku tej gry sporo dobrego – zatroszczyła się o ładniejszą grafikę, wprowadziła nowych przeciwników, bardziej zróżnicowane zadania, no i bazę. Z drugiej, rozgrywka cierpi na identyczne problemy, co część pierwsza, przy czym w momencie jej debiutu nie bolały one aż tak bardzo jak teraz, gdyż na rynku było mniej strzelanek o takiej jakości. Tak czy siak, system mikropłatności nie jest idealny i potrafi utrudnić życie osobom niepłacącym, rdzeń gameplayu pozostał niezmieniony (nie licząc niepotrzebnej opcji autofire) i weteranom jedynki może się znudzić dosłownie po godzinie, a poza tym, w ogólnym rozrachunku nie jest to jakaś wyjątkowa pozycja. Jeżeli jednak cały czas czujecie głód na zombie i lubicie FPS-y, to Dead Trigger 2 będzie dla Was solidną propozycją.

Ostatnia modyfikacja 15 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Dead Trigger 2: 12+

iOS
WWW
AND
WP