Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Dead Space (2011) (iOS)
OkładkaDead Space (2011) (iOS)

Dead Space (2011)

Opracowana przez ekipę studia IronMonkey mobilna odsłona osadzonego w realiach science fiction survival horroru Dead Space z 2008 roku.

Akcji | TPP | science fiction | survival horror | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Space (2011) Premiera

25sty2011

iOS

16gru2011

AND

Mobilna odsłona osadzonego w realiach science-fiction survival horroru studia Visceral Games. Stworzeniem gry zajęła się ekipa IronMonkey Studios, mająca na swoim koncie m.in. mobilne wersje takich hitów jak The Sims 3, Need for Speed Undercover czy Mirror’s Edge. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia z klasyczną konwersją, ale zupełnie nową fabułą, opowiadającą o rozprzestrzenianiu się zabójczej epidemii nekromorfów.

Akcja gry rozpoczyna się 3 lata po wydarzeniach, znanych z oryginalnego Dead Space, na tej samej stacji kosmicznej, na której toczy się akcja drugiej części gry. Wcielamy się w postać inżyniera o pseudonimie Vandal, kontrolowanego przez niebezpieczną sektę unitologów wierzących, że pojawienie się nekromorfów jest częścią boskiego planu, prowadzącego do wyginięcia ludzkości. Po złamaniu zabezpieczeń, otwierających dostęp do prywatnych kwater stacji, nasz protagonista zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, do jakiego doprowadził i rozpoczyna wyścig z czasem w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się mutantów na teren całej bazy.

Rozgrywka ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, a jej mechanika nie odbiega w znaczącym stopniu od pierwowzoru, wprowadzając jedynie zmiany wynikające ze specyfiki urządzeń mobilnych. Do dyspozycji graczy oddano zarówno znane z oryginału, jak i zupełnie nowe bronie (Plasma Saw, Core Extractor) oraz ciosy wręcz, kończące się efektownym rozczłonkowaniem przeciwnika. Nie zapomniano także o możliwości ulepszania kombinezonu za pomocą specjalnych węzłów mocy oraz konieczności korzystania z dodatkowych modułów kinezy i stazy.

Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie, kładąc nacisk na grę świateł i specyficzny klimat, znany z pierwowzoru. W Dead Space usłyszymy także epicką ścieżkę dźwiękową oraz pełny dubbing aktorski. Obok głównego trybu fabularnego, przewidziano także specjalny tryb przetrwania, w którym wykorzystując zdobyte w kampanii wyposażenie, stawiamy czoła kolejnym falom nekromorfów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Dead Space (2011): 12+

iOS
AND