Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPCPS4ANDXONEWP
Okładka Leo's Fortune (iOS)
OkładkaLeo's Fortune (iOS)

Leo's Fortune

Piękna, dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi. Produkcja opowiada historię Leopolda, któremu złodzieje kradną całe gromadzone przez lata złoto. Wąsaty, pokryty sierścią bohater wyrusza czym prędzej w pościg za złoczyńcami.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Leo's Fortune Premiera

23kwi2014

iOS

10lip2014

AND

21maj2015

WP

8wrz2015

PC PS4

11wrz2015

XONE

Gry podobne do Leo's Fortune

Limbo

Rayman Adventures

Thomas Was Alone

Leo’s Fortune jest piękną, dwuwymiarową platformówką o dopracowanych mechanizmach rozgrywki, czyniącą użytek z zaawansowanego silnika fizycznego, odpowiedzialnego za realistyczne zachowanie postaci oraz napotykanych przez nią przeszkód. Grę stworzyło niezależne szwedzkie studio deweloperskie 1337 & Senri – pierwotnie z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych, takich jak Apple iOS, Android i Windows Phone. Podrasowana wersja gry (HD Edition), oferująca grafikę w rozdzielczości 1080p, trafiła jednak finalnie także na komputery PC oraz konsole ósmej generacji, tzn. PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest wąsata, w całości pokryta sierścią kulka imieniem Leopold. Gracz towarzyszy Leo w próbie odzyskania skradzionego złota, które gromadził on w pocie czoła przez większość swojego życia. W tym celu nasz bohater odwiedza kilka wyjątkowych krain, wypełnionych licznymi niebezpieczeństwami.

Mechanika

Jak na klasyczną dwuwymiarową platformówkę przystało, zabawa polega głównie na parciu w prawą stronę ekranu i omijaniu przeszkód. Po drodze gracz rozwiązuje proste zagadki logiczne i zbiera upuszczone przez złodziei złote monety. Kampanię podzielono na dwadzieścia cztery poziomy, umiejscowione w takich lokacjach jak gęsty las, pokryte śniegiem góry, gorące pustynie i miasto piratów. Urozmaiceniem jest system opcjonalnych misji oraz tryb Hardcore, znacząco podnoszący poziom trudności (aby go odblokować, należy najpierw ukończyć grę).

Kwestie techniczne

Leo's Fortune w wersji na platformę PC, AND itd. zachwyca nie tylko dopracowaną mechaniką rozgrywki, sprytnie łączącą wszystkie najlepsze pomysły z podobnych produkcji ostatnich lat, ale też dopieszczoną w każdym calu oprawą graficzną. Zagadki i wyzwania zręcznościowe zostały doskonale zbilansowane, a model sterowania świetnie sprawdza się w praktyce, dzięki czemu z grą nie powinni mieć problemów zarówno amatorzy zręcznościówek, jak i początkujący fani tego typu zabawy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Leo's Fortune

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Leo's Fortune Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
AND
iOS
WP
PC
XONE
PS4