Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 grudnia 2014, 11:44

Promocje mobilne na weekend 12–13 grudnia (m.in. Threes!, Let’s Create! Pottery, Modern Combat 5)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Threes!, ilomilo, Fiz: The Brewery Management Game, The Firm, Leo's Fortune i Modern Combat 5: Blackout.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Threes!

Android: ok. 6 zł; wcześniej ok. 9 zł – iOS: ok. 7 zł; wcześniej ok. 11 zł

Threes! to jeden z mobilnych fenomenów 2014 roku. Gra logiczna, w której sumujemy liczby mieszczące się na niewielkiej planszy, znalazła nie tylko wielu nabywców, ale też naśladowców, w efekcie czego platformy dystrybucji cyfrowej zalała ogromna ilość klonów popularnych „Trójek”. Żaden z nich nie może się jednak pochwalić taką jakością wykonania, jak oryginalne dzieło niezależnego studia Sirvo. Threes! uznane zostało za jedną z najlepszych gier tego roku i z tej okazji, możemy ją nabyć o 33% taniej.

Let's Create! Pottery

Android: 4,99 zł; wcześniej 16,99 zł – iOS: ok. 7 zł; wcześniej ok. 19 zł

W tym tygodniu za ledwie kilka złotych można nabyć Let’s Create! Pottery – jedną z najbardziej oryginalnych gier na urządzenia mobilne. W produkcji gliwickiego studia Infinite Dreams tworzymy sztukę, a konkretnie rzecz ujmując, zajmujemy się ceramiką. Korzystając z ekranu dotykowego, nadajemy glinie pożądany kształt, wypalamy powstające w ten sposób dzbany i wazy, dekorujemy je, a następnie wystawiamy na sprzedaż, licząc na intratny zarobek.

Fiz: The Brewery Management Game

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 10 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Mija rok, od kiedy w sprzedaży pojawiła się gra Fiz: The Brewery Management Game. Z tej okazji strategia ekonomiczna, w której zarządzamy własnym browarem, została przeceniona o 66%, co czyni z niej bardzo łakomy kąsek. Debiutanckie dzieło niezależnego studia Bit by Bit nawet bez promocji jest warte zakupu – mamy tu do czynienia ze świetną i obszerną produkcją, w której tematyka browarnicza potraktowana została z dużym poczuciem humoru. Twórcy zawarli w swojej grze sporo interesującej zawartości, na czele z ponad 60 gatunkami piwa czekającymi na odkrycie. W sumie Fiz: The Brewery Management Game zapewnia ponad dwadzieścia godzin zabawy na wysokim, mobilnym poziomie.

Isle of Bxnes

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 9 zł

Isle of Bxnes jest hardkorową grą RPG akcji, osadzoną w czasach prehistorycznych. Nietypowa produkcja została wykonana w oldskulowym stylu, który powinien przypaść do gustu graczom pamiętającym czasy Amigi. Co ciekawe, dobre wykonanie, długa kampania i interesująca mechanika rozgrywki nie przełożyły się na sukces – jak dotąd, na zakup gry zdecydowało się ledwie kilka tysięcy osób. Być może dzięki promocji uda jej się dotrzeć do większej liczby odbiorców.

The Firm

iOS: za darmo; wcześniej ok. 4 zł

Tylko do końca tego weekendu można pobrać za darmo grę The Firm. Skromna produkcja studia Sunnyside Games (Towaga) stanowi próbę zobrazowania brutalnych reguł rządzących działalnością wielkich światowych korporacji. Gracz wciela się w handlowca, rozpoczynającego pracę dla tytułowej Firmy. Do jego zadań należy podejmowanie błyskawicznych decyzji w sprawie zakupu akcji, czego dokonuje zatwierdzając lub odrzucając dostarczane na jego biurko wnioski. Celem jest zarobienie jak największej sumy pieniędzy, zanim zostaniemy wylani.

Horn

iOS: ok. 7 zł; wcześniej ok. 25 zł

Intrygująca i przejmująca fabuła, bogaty świat, piękna szata graficzna, doskonała ścieżka dźwiękowa Austona Wintory’ego (Journey) i dopracowana, choć po pewnym czasie nużąca mechanika zabawy, to najważniejsze cechy Horn – przygodowej gry akcji studia Phosphor Games. Obok produkcji, która ma zapewne równie wielu zwolenników, co przeciwników (szczególnie wersja na Androida, miewająca problemy z wieloma urządzeniami działającymi na mobilnym systemie operacyjnym firmy Google), nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, gdy jej cena zostaje obniżona o około 80%.

Leo's Fortune

iOS: ok. 11 zł; wcześniej ok. 19 zł

Nieco taniej niż do tej pory można w tym tygodniu nabyć iOS-ową wersję wielokrotnie nagradzanej platformówki Leo’s Fortune. Tytuł nie jest żadną rewolucją – to po prostu znakomita zręcznościówka, w której nie brakuje przemyślanych zagadek (głównie środowiskowych), bazujących przede wszystkim na wykorzystywaniu silnika fizycznego. Wisienką na torcie jest dopracowana, dwuwymiarowa warstwa wizualna.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, promocja Okazje Red Stripe przybrała wyjątkową postać. Mianowicie obniżki ceny doczekało się aż siedem produkcji na smartfony z systemem Windows Phone, w tym świetna gra logiczna ilomilo, strzelanka FPP Modern Combat 5: Blackout oraz doskonała platformówka 2,5D Castle Of Illusion. Pełna lista przecenionych tytułów prezentuje się następująco: