Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2014, 11:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Duty: Advanced Warfare najpopularniejszą konsolową grą w USA

Koncern Activision poinformował, że według danych uzyskanych przez firmę NPD, Call of Duty: Advanced Warfare jest najpopularniejszą konsolową grą bieżącego roku w USA. Drugie miejsce przypadło strzelance Destiny, a marka Skylanders ponownie została najpopularniejszą serią gier dla dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Koncern Activision po raz kolejny pochwalił się popularnością swoich tegorocznych hitów. Mowa oczywiście o strzelankach Call of Duty: Advanced Warfare oraz Destiny. Według danych zbieranych przez firmę NPD, monitorującą rynek gier wideo w Stanach Zjednoczonych, pierwszy z wymienionych FPS-ów jest najpopularniejszą konsolową grą 2014 roku w USA (dane liczone do końca listopada), a drugi zajmuje drugie miejsce, przy czym dzierży też tytuł najlepszego debiutu nowej marki. Warto również wspomnieć, że najnowszy CoD jest także najpopularniejszą grą bieżącego roku na każdej konsoli (Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3) z osobna. Oznacza to, że wersja na PlayStation 4 pokonała wszystkie inne gry, które ukazały się w USA w tym roku na tej platformie, czyli np. The Last of Us: Remastered, a na Xboksie One np. Sunset Overdrive.

Call of Duty: Advanced Warfare najpopularniejszą konsolową grą w USA - ilustracja #1
Wyniki gier Activision:
  • Call of Duty: Advanced Warfare najpopularniejszą konsolową grą 2014 roku w USA
  • Destiny zajęło drugie miejsce, a przy okazji gra zgarnęła tytuł najlepszego debiutu nowej marki
  • Skylanders najpopularniejszą serią gier wideo dla dzieci w Stanach Zjednoczonych

Jednocześnie zdradzono, że jak zwykle doskonale poradziła sobie marka Skylanders (ostatnią odsłoną jest Skylanders Trap Team z października), które ponownie zostało najpopularniejszą serią gier wideo dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. W tym przypadku do wyniku wliczana jest sprzedaż gier, zabawek i akcesoriów.

Na koniec warto przypomnieć, że dane firmy NPD opierają się tylko na sprzedaży pudełkowych wersji, a do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu. Niemniej sytuacja raczej nie ulegnie zmianie i chyba można już powiedzieć, że Activision zdominowało w tym roku amerykański rynek gier wideo.

Call of Duty: Advanced Warfare najpopularniejszą konsolową grą w USA - ilustracja #3Call of Duty: Advanced Warfare to najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek. Jednocześnie jest to pierwsza część wyprodukowana przez zespół Sledgehammer Games. Tytuł wprowadził do zabawy kilka ciekawych nowinek, w tym przede wszystkim wykorzystanie egzoszkieletów, zapewniających żołnierzom szereg nowych możliwości.

Call of Duty: Advanced Warfare najpopularniejszą konsolową grą w USA - ilustracja #4Destiny to kolejna gra stworzona przez uznane studio Bungie. Tytuł, opowiadający o zmaganiach Strażników z agresywnymi najeźdźcami, ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360 we wrześniu bieżącego roku, generując w ciągu miesiąca obecności na rynku ponad 500 mln dolarów.