Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2014, 21:22

autor: Arantasar

Steam – Zimowa Wyprzedaż od 18 grudnia, Świąteczne Aukcje wstrzymane

Według nieoficjalnych informacji Zimowa Wyprzedaż w ramach platformy Steam ruszy 18 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2015 roku. Jednocześnie z uwagi na błędy w zabezpieczeniach wstrzymano Świąteczne Aukcje – akcję, w ramach której gracze mogli licytować wybrane gry, korzystając z wirtualnej waluty.

Zimowa Wyprzedaż ma ruszyć 18 grudnia, Świąteczne Aukcje zostały zawieszone. - Steam – Zimowa Wyprzedaż od 18 grudnia, Świąteczne Aukcje wstrzymane - wiadomość - 2014-12-13
Zimowa Wyprzedaż ma ruszyć 18 grudnia, Świąteczne Aukcje zostały zawieszone.

Aktualizacja (13 grudnia 2014): Funkcjonalność systemu została przywrócona i aukcje działają zgodnie z zamierzeniami twórców. Wśród licytowanych tytułów można znaleźć takie gry jak This War of Mine, Borderlands: The Pre-Sequel!, Śródziemie: Cień Mordoru czy Divinity: Grzech Pierworodny.

Według nieoficjalnych informacji Zimowa Wyprzedaż w ramach platformy Steam rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2015 roku. Wiadomość znalazła się w korespondencji, jaką japoński PayPal rozesłał do części swoich klientów. Akcja ma rozpocząć się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie tytuły obejmie świąteczna zniżka. W zakończonej niedawno jesiennej wyprzedaży przeceniono ponad 3700 gier – w tym takie pozycje jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Max Payne 3 czy BioShock Infinite.

Jednocześnie wstrzymano Świąteczne Aukcje. Akcja miała ruszyć 12 grudnia o godzinie 2:00 czasu polskiego. Idea wyglądała następująco – gracze wymieniają niepotrzebne im przedmioty kolekcjonerskie (karty, tła, ikony) na specjalne klejnoty, którymi mogą licytować wystawione przez firmę Valve na aukcję gry. Wygrywa osoba oferująca najwięcej w momencie zakończenia. Aukcje miały ruszać co 45 minut, a zakończenie pierwszej z nich przewidziano na poniedziałek 15 grudnia o godzinie 16:45 czasu polskiego. Od tego czasu kolejne licytacje miano rozstrzygać co trzy kwadranse. W ramach akcji planowano wystawić 2000 tytułów, po 100 sztuk każdego z nich, tak by całe wydarzenie zakończyło się w środę 18 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego. Niewykorzystane klejnoty miały pozostać w ekwipunku graczy – przewidywano możliwość wymiany ich na rzadsze zestawy kart lub w ramach Steam Community Market. Udział w akcji miał też być premiowany odznakami – pierwszego stopnia za uzyskanie klejnotów, drugiego za udział w aukcji, a trzeciego za jej wygranie. Niestety okazało się, że niektórzy użytkownicy znaleźli sposób na sprzedaż swoich przedmiotów kolekcjonerskich po mocno zawyżonych cenach. W wyniku tego procederu na ich konta trafiały olbrzymie ilości aukcyjnych klejnotów, co praktycznie uniemożliwiło pozostałym użytkownikom uczestniczenie w licytacjach. W związku z tym firma Valve postanowiła wstrzymać akcję. Na oficjalnej stronie platformy Steam znajdziemy informację, że pracownicy starają się przywrócić funkcjonalność systemu, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.