Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 grudnia 2014, 17:20

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Minecraft: Pocket Edition

W tym tygodniu światło dzienne ujrzała gra Minecraft: Pocket Edition w wersji na Windows Phone'a, więc warto sobie przypomnieć ten tytuł.

Studio Mojang długo wstrzymywało się z windowsową edycją gry Minecraft: Pocket Edition, ale po wykupieniu studia przez koncern z Redmond, przeniesienie klockowego tytułu na kafelkowy system operacyjny było tylko kwestią czasu. W październiku bieżącego roku potwierdzono, że po wielu miesiącach nieobecności na Windows Phonie, tytuł w końcu trafi na mobilny system operacyjny Microsoftu. Długo nie musieliśmy czkać na konwersję, gdyż pojawiła się ona w tym tygodniu i jest do nabycia w cenie 22,99 zł. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć Wam ten projekt w ramach mobilnej perełki tygodnia.

O Minecrafcie zostało już powiedziane, napisane i pokazane niemal wszystko. Tytuł określany mianem współczesnych klocków LEGO ukazał się w pełnej wersji na komputerach PC w listopadzie 2011 roku, a miesiąc wcześniej pojawiła się wczesna edycja produkcji na Androidzie. W późniejszym czasie gra debiutowała na coraz większej liczbie urządzeń i obecnie nie ma jej już tylko na Wii U i 3DS-ie (biorąc pod uwagę obecnie sprzedawane konsole).

Założenia rozgrywki są stosunkowo proste, gdyż opierają się głównie na budowaniu. Twórcy oddali jednak do dyspozycji graczy mnóstwo możliwości, dzięki czemu w Minecrafcie powstają niemal dzieła sztuki. Fani odtwarzają w wirtualnym świecie właściwie wszystko – od znanych budowli, przez lokacje pojawiające się w innych grach wideo, po elementy znane z filmów i seriali. Oprócz tego nie brakuje również nowatorskich projektów, w stylu działających twardych dysków i innych urządzeń, czy też mini gier. Z twórczością uzdolnionych graczy zapoznacie sie w tym miejscu.

Fenomen Minecrafta coraz bardziej nabiera na znaczeniu. Wystarczy wspomnieć, że wszystkie edycje sprzedały się w około 60 mln egzemplarzy, powstaje film, na rynku nie brakuje rozmaitych zabawek, klocków LEGO itd. Krótko pisząc, jest to współczesny element popkultury, o którym zapewne usłyszymy jeszcze nie raz.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.