Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 14:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (Metro: Last Light, Call of Duty: Modern Warfare 4, Minecraft) 28/3/13

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Metro: Last Light, zdjęciu kapitana Price'a znanego fanom serii Call of Duty: Modern Warfare, wynikach sprzedaży Minecrafta w wersji na Xboksa 360, a także silnikach graficznych wykorzystanych w grach Mass Effect 4, Dragon Age III: Inquisition, Yaiba: Ninja Gaiden Z oraz Heavy Gear Assault. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mount & Blade

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto serię Mount & Blade. Dzieła studia TaleWorlds możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 8,75 euro (ok. 37 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Yaiba: Ninja Gaiden Z

Firmy Epic Games oraz Tecmo Koei Games ogłosiły, że jakiś czas temu podpisały porozumienie, na mocy którego nadchodząca gra Yaiba: Ninja Gaiden Z będzie działała na silniku Unreal Engine 3. Tak jak zapowiadano wcześniej, nad produkcją pracują wspólnie studia Comcept, Team Ninja oraz Spark Unlimited. Data premiery pozostaje nieznana, ale gra pojawi się prawdopodobnie na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Metro: Last Light

Firma Deep Silver ogłosiła na Facebooku, że gra Metro: Last Light w Limitowanej Edycji (dostępnej w zamówieniach przedpremierowych) będzie wzbogacona o dodatek DLC Ranger Mode. Głównym atutem rozszerzenia będzie tytułowy tryb Ranger Mode, eliminujący interfejs (tzw. HUD), minimalizujący ilość dostępnej amunicji oraz utrudniający walkę z przeciwnikami. Oprócz tego otrzymamy ekskluzywny karabin oraz 100 specjalnych naboi, pełniących funkcję waluty w grze. DLC będzie można zakupić oddzielnie od dnia premiery Metro: Last Light (17 maja w Europie) na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Zdjęcie promocyjne dodatku DLC Ranger Mode do gry Metro: Last Light - Wieści ze świata (Metro: Last Light, Call of Duty: Modern Warfare 4, Minecraft) 27/3/13 - wiadomość - 2013-03-28
Zdjęcie promocyjne dodatku DLC Ranger Mode do gry Metro: Last Light

DuckTales Remastered

Wygląda na to, że gra DuckTales Remastered ma szansę ukazać się nie tylko na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U, ale także na PC. O taką możliwość gracze zapytali na oficjalnym forum Ask Capcom. „Pracujemy nad tym. Potwierdzę to, kiedy tylko będę mógł, ale na razie czekajcie cierpliwie” – odpowiedział Christian Svensson z firmy Capcom.

Far Cry 3: Blood Dragon

Serwis Exophase opublikował listę osiągnięć do odblokowania w niezapowiedzianej grze Far Cry 3: Blood Dragon. Niewielka liczba punktów do zdobycia wskazuje na to, że będzie to produkcja osadzona w uniwersum Far Cry 3, sprzedawana drogą cyfrowej dystrybucji. Na razie firma Ubisoft niczego takiego nie potwierdziła.

Heavy Gear Assault

Stompy Bot Productions oraz Mektek Studios ogłosiły, że niedawno zapowiedziana gra Heavy Gear Assault będzie działać na silniku Unreal Engine 4. Przy okazji wypuszczono nowy zwiastun, który został stworzony w całości w oparciu o tę technologię, a więc ma prezentować oprawę graficzną, jaką zobaczymy w końcowym produkcie. Heavy Gear Assault ukaże się w przyszłym roku na PC i będzie to gra akcji z wielkimi robotami w roli głównej, rozprowadzana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Harmonix

Studio Harmonix (serie Rock Band, Dance Central) prawdopodobnie pracuje nad trzema nowymi grami. Tak wynika z wypowiedzi Brada Felda, jednego z dyrektorów firmy The Foundry Group – jakiś czas temu zainwestowała ona w zespół Harmonix. Brad Feld ostatniej jesieni miał rozmawiać z pracownikami studia Harmonix, którzy rzekomo zaprezentowali mu trzy nowe produkcje, nad jakimi obecnie pracują. Niestety, nie znamy na ich temat żadnych szczegółów.

Minecraft

Zespół 4J Studios poinformował za pośrednictwem Twittera, że gra Minecraft w wersji na Xboksa 360 sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy. Popularność tej niezależnej produkcji wciąż stoi na wysokim poziomie. Premiera Minecrafta na Xboksie 360 miała miejsce 9 maja 2012 roku.

Call of Duty: Modern Warfare 4

Studio Infinity Ward udostępniło na Facebooku zdjęcie przedstawiające wizerunek kapitana Price’a, doskonale znanego fanom serii Call of Duty: Modern Warfare. Można się domyślać, że jest to kolejny sposób na przygotowanie graczy do zapowiedzi gry Call of Duty: Modern Warfare 4, o której ostatnio robi się coraz głośniej.

Czyżby zdjęcie kapitana Price'a miało zwiastować rychłą zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 4? - Wieści ze świata (Metro: Last Light, Call of Duty: Modern Warfare 4, Minecraft) 27/3/13 - wiadomość - 2013-03-28
Czyżby zdjęcie kapitana Price'a miało zwiastować rychłą zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 4?

Mass Effect 4 / Dragon Age III: Inquisition

Aaryn Flynn ze studia BioWare potwierdził za pośrednictwem Twittera, że gry Mass Effect 4 oraz Dragon Age III: Inquisition będą działać na silniku Frostbite 3. Oznacza to, że obie produkcje będą korzystać z tej samej technologii, która zostanie użyta w strzelaninie Battlefield 4.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: